SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alkışlayın Quaresma’yı!

23 Ağustos 2015

ADAM 32 yaşında. Yılların futbolcusu. Orta hakem “Düdüğümü bekle” dediğinde atışı yapmaması gerektiğini bilmez mi? Hadi genç olsa neyse! Kasıtlı sanki. Böyle kırmızı görülebilir mi? İşin enteresan tarafı çıkarken alkışlıyorlar tribünden bir de.

O da alkışla karşılık veriyor iyi mi! Sanki yaptığı büyük marifet! Olsa olsa bunun adı rezalet! İnanılır gibi değil. Beşiktaş beraberlik golünden sonra tam yükleniyordu ki, böyle eksik kaldı. Bunun da faturasını yenilerek ödedi. Bugünün geleceğini geçen haftaki Mersin İdmanyurdu maçından sonra Şenol Güneş ima etmişti aslında. 5-2'lik galibiyetin büyütülmemesi gerektiğini söylemiş, 10 kişi kalan rakip karşısında zor durumlara düştüklerini belirtmişti. Kendi takımı 10 kişi kalınca haklılığı ortaya çıktı.

Maça Beşiktaş baskılı başladı. Bunun nedeni Trabzonspor'un sahasına çekilmesi, rakibe boş alan bırakmamayı amaçlamasıydı. İlk 20 dakikarda top daha çok Beşiktaş'taydı ama ne fayda! Tek pozisyon bile yoktu, Trabzonspor ceza alanı girilmesi yasak bölge gibiydi adeta. Zaten 25. dakikadan sonra oyun dengelendi. Trabzonspor sahasından çıktı, rakip kale önünde daha çok görülmeye başladı. İkinci yarıda oyun hareketlendi. Hele Trabzonspor'un golünden sonra…

Buna Beşiktaş sahalarda ender görülecek bir golle karşılık verdi. Verdi vermesine de… Eksik kalınca sarsıldı, Erkan Zengin'in müthiş golüyle de yıkıldı. Beşiktaş'ta bir Gökhan Töre sıkıntısı var. Nedense hocalarda onu 90 dakika oyunda tutma takıntısı da var. (Geçen sezon Bilic de tutardı). Top ayağına geldiğinde tuhaf hareketler yapmaya kalkıyor. Çoğunda da kaybediyor. Neden acaba! Bunu kimse bilemiyor. Sonra Motta! Mübarek sanki saatli bomba! Geçen haftanın golcüsü Cenk için kayıp ilanı versen yeridir!

Oğuzhan yorulana kadar eh işte. Yorulduktan sonra bul bulabilirsen! Neyse ki Şenol hoca buldu da oyundan aldı. İşin enteresanı Şenol hocanın değişiklik yapmak için bu kadar beklemesiydi. Trabzonspor bastırdıkça “Dur bakalım ne olacak?” diye sahaya baktı, Erkan da golü attı. İyi ki Atiba var Beşiktaş'ta. Defansta Atiba, orta sahada Atiba, ileri çıkılacak koş Atiba. Daha ne yapsın Atiba, kaleye de lazım bir Atiba!

Bir de Quaresma'nın, Gökhan'ın ya da Oğuzhan'ın korner atarken ya tek kollarını, ya da iki kollarını kaldırmalarının anlamı ne acaba! Çünkü her atışlarında top Onur'da! Trabzonspor kazandı. 7 maç sonra yendiler Beşiktaş'ı. Oyun disiplinine bağlı kalarak oynadılar. Yusuf, genç Okay, Mbia biraz olsun öne çıkanlardı. 2 maçta 6 puan. Kutlayın Şota'yı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek