SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek’in sabrı taştı

Futbol şubesindeki görevini bıraksa da hala yönetici olan, buna rağmen bir gazetede köşe yazarlığı yapıp yönetimi eleştiren Cüneyt Tanman, Dursun Özbek’in sabrını taşırdı. Tanman’dan derhal istifası istendi.

Güncellenme: 08:52, 22/08/2015
Dursun Özbek’in sabrı taştı

AMK GAZETE

“Ben yancı değilim” demişti

Duygun Yarsuvat'ın ardından göreve gelen Dursun Özbek'in listesinde bir isim göze çarpıyordu. Efsane kaptan Cüneyt Tanman'ın, yeni dönemde futbol şube sorumlusu olacağı belirtilmişti. Tanman göreve başladıktan sonra ilk günler sakin geçti. Ancak Dursun Özbek'in kardeşi mehmet Özbek, danışman sıfatıyla Florya'ya atanınca işler değişti. Tanman futbol şubesindeki görevini bırakırken, “Ben yancı değilim” dedi.

Köşesinde eleştirip tarihe geçti

Görevini bıraksa da Tanman hala yöneticiydi. Tecrübeli isim, “istifa edecek misiniz?” şeklindeki sorulara “Seçilerek geldim seçimle giderim” diye yanıt veriyordu. Bu sözlerin Dursun Özbek'i rahatsız ettiği söyleniyordu. Yetmedi, Tanman bir gazetede köşe yazarlığı yapmaya başladı ve yöneticisi olduğu takımı eleştirerek bir ilki gerçekleştirdi. Zamanında oyunculara sahip çıkan Tanman, şimdi “Kadro zayıf. Transfer gerekiyor” diyordu.

Cengiz Özyalçın görevlendirildi

Tüm bunlar Özbek'in sabrını taşırdı. Başkanın, ikinci başkan Cengiz Özyalçın'la görüştüğü ve bu konuda görevlendirdiği öğrenildi. Özyalçın, efsane kaptana telefon açtı ve istifa etmesini istedi. Yaşananların Galatasaray geleneklerine uygun düşmediğinin altı çizildi. Edinilen bilgilere göre Tanman da daha fazla sorun yaratmayacak. Konunun salı günü yapılacak olağan yönetim toplantısıyla noktalanması bekleniyor.

 

Yayınlanma Tarihi:08:51,