SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul’da fark olur

21 Ağustos 2015

F.BAHÇE Devler Ligi elemelerinde umduğunu bulamayınca Avrupa Ligi elemesinde böyle kolay bir rakiple karşılaştı. Atromitos ile F.Bahçe hem oyuncu kalitesi hem de mücadele açısından kıyaslanamaz. Çünkü sarı-lacivertlilerin ilk 11'inin değeri 81 milyon Euro'iken, rakibin sadece 8 milyon Euro. Oyunun geneline baktığımızda F.Bahçe mücadelenin her bölümünde üstündü. En az bir beraberlik alma niyetiyle Atina'daydılar. Fakat son dakikada Van Persie'nin kafasıyla gelen gol turun bir bakıma habercisi oldu. F.Bahçe bu takıma İstanbul'da fark yapar.

Caner'in kanattaki çabası ve Fernandao'ya katkısı üst düzeydeydi. Bu lig ve Avrupa'da devam ederse Fernandao çok gol bulur. Diego ve Meireles'in sonuca belki katkıları yoktu ancak savunmacı yönleri ve çok koşmaları kalelerinde sıkıntı yaşamalarını engelledi. Rakibin oyun kurmasını engelleyen bu mücadeleci futbol İstanbul'a galibiyetle dönülmesinde önemli bir etkendi. Sahanın en iyisi bana göre Yunan takımının kalecisi Gorbunov'du. Yediğinin dışında birçok golü engelledi. Avrupa Ligi'nin dün geceki maçlarında herhalde en çok gol kurtaran kaleci olmuştur. Kaleci Volkan için de birkaç şey söylemek gerekir. Volkan yetenekleri itibariyle çok iyi bir kaleci. Onun çok sayıda maçını yönettim ve izleme şansı buldum. Tek ve en büyük hatası konsantrasyon eksikliği. Onu kaybettiği anda kritik hatalar yapıyor. Dün de yine bunu yaşadı ve yandan gelen bir ortada kendisine yakışmayacak bir şekilde hamle yaptı. Az daha kalesinde golü görüyordu. 1-2 çift lafım da Ba'ya. Sağlam duran ve oyunu geriden iyi okuyan bir oyuncu. Ancak ceza alanı içinde topun hakimi olan rakip oyuncuya müdahalelerde daha dikkatli olmalı. Aksi takdirde sahada çok güçlü bir hakem olsa, dünkü hareketine penaltı çalabilirdi.

Karşılaşmanın hakeminin diğer kararlarına gelince; hakem ekibinin genel olarak çok başarısız bir maç yönettiğini söyleyebilirim. F.Bahçe'nin buz gibi golü yardımcı hakemin yanlış bayrağıyla iptal edildi. Halbuki ders niteliğinde aktif pasif yorumu yapılabilecek bir pozisyondu ama hakemler tercihlerini yanlış kullandı. Zira orada pasif ofsayt vardı ve gol verilmeliydi. Gelelim maçın sonucuna etki eden bir diğer karara. Van Persie'nin attığı gole tümülkece sevindik ama Van Persie'nin orada topa yükselmeden önce rakibine çok açık bir faulü vardı. Hakem onu da kaçırdı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek