SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Godin yuvada kaldı

Atletico Madrid, Manchester City'nin cazip teklifini geri çeviren Diego Godin'in sözleşmesini uzattı. Deneyimli savunma oyuncusu, 2019 yılına kadar Atletico'nun başarısı için mücadele edecek.

Güncellenme: 13:25, 21/08/2015
Godin yuvada kaldı

Atletico Madrid’in son dönemde elde ettiği başarılarda en büyük pay sahiplerinden biri de, savunmanın temel direği Diego Godin. Godin’in adı son dönemde Manchester City ile anılıyordu.

Menajer Manuel Pellegrini’nin talebi üzerine, Uruguaylı savunmacının 40 milyon Euro'luk sözleşme fesih bedelini ödemeyi kabul eden City yönetimi, oyuncuya da, yıllık 6.5 milyon Euro'luk cömert bir kontrat önerdi. Ancak Godin, kulübünde kalmaya karar verdi. 29 yaşındaki oyuncunun, City’nin cazip teklifini geri çevirmesi, Atletico yönetiminde hemen karşılığını buldu. Godin’in kulübüne bağlılığını ödüllendirmek isteyen Atleticolu yöneticiler, başarılı savunmacıya, şartları iyileştirilmiş 4 yıllık yeni bir kontrat imzalattı.

Teknik direktör Diego Simeone, kontrat görüşmeleri sırasında Godin’i, takımının en kilit oyuncusu olarak göstermişti. 2019’a kadar Atletico’nun başarısı için mücadele edecek Godin de, kulübünden hiç bir zaman ayrılmayı düşünmediğini vurguladı ve yeni kupalar kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapacağı sözünü verdi.

NTV Spor

Yayınlanma Tarihi:13:24,