SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ertuğrul Sağlam’dan Stoch açıklaması

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçeli Miroslav Stoch'un dışında orta sahaya bir oyuncunun daha transfer edileceğini açıkladı.

Güncellenme: 14:55, 21/08/2015
Ertuğrul Sağlam’dan Stoch açıklaması

Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

İşte sağlam’ın açıklamalarından satır başları…

“Stoch’la alakalı ufak pürüzler, bazı prosedürler var, onların hallolmasını bekliyoruz. Bellucshi ile görüşmede ben de vardım. İkna oluyor gibi olmuştu ama sonradan gelmedi. Takımında da hala oynayamıyor, lisansı çıkmadı. Daha sonra ayrılanlarda inanın şunu yapmak istedik, bu oyuncuları takımımızda tutalım, çok fazla fire vermeyelim istedik. Şunu gördük ki bu arkadaşlarımızın yeni takımları ile imza atarken de bunu açıkça dile getirdiler, olmak istedikleri ve mutlu oldukları yerdeler diye açıklama yaptılar. Mukavelelerinizi iyileştirelim, sözleşmelerinizi yenileyelim dedik ama ısrarla Bakambu da dahil Bursaspor’da oynamak istemediklerini söylediler. Bunun bir çok sebebi olabilir. Bir takımda oynamak istemeyen bir oyuncuyu zorla tutamıyorsunuz, tutmamak da lazım. Onlar gittiler. Onların yenine yeni takviyeler yapmak istedik. Sonuçta bu değişimler istemeyerek de olsa yaşandı. Sayı olarak fazla bir değişiklik oldu. Bunun sıkıntıları olacak. Ama ben yürekten inanıyorum, bu takım çok iyi bir takım olacak. Aldığımız oyuncular da çok kaliteli ve kariyerli oyuncular, karakterli oyuncular.”

Ertuğrul Sağlam, kadro kalitesi ve oyuncu kalitesi itibariyle geçen seneki takımdan bazı noktalarda daha kaliteli bir takım haline geldiklerini belirtti, “Tabi ki takım olunması, uyum içinde olması, adaptasyonu zaman alacak. Ama ben 3 hafta 5 hafta demeyeceğim. Bu süreci en kısa zaman içinde tamamlayacağız” dedi.