SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Ajansı’na bir röportaj veren Galatasaray Eski Başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray gündemini oluşturan konulara değindi. Yarsuvat, Sabri için ilginç sözler söylerken, Melo’nun imza atmasını da değerlendirdi.

“LİGİMİZ ANTİKA DÜKKANI GİBİ”

-Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Messi'yi Ronaldo'yu getirmek artık hayal değil açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye ligi antika futbolcularla doldu. Hepsi çok güzel ama zamanında. Şimdi 33 yaşındaki bir futbolcuyu alıp -25 dereceye Sivas'a maç yapmaya götürür müsünüz? Bizim antrenörümüz Kalli vardı o Sivas'a gitmezdi. Bizim ligimiz zor bir lig. Antika eşya ile mücadele edemezsiniz. Sağlam olması lazım. Bana Ronaldo'yu 23 yaşında bugünkü paraları vermeden getirirsen o zaman iyi iş yapmış olursun. Türkiye ligi antikacı dükkanı oldu. Bütün idealim Galatasaray takımının yaş ortalamasının 23 olması. Eğer böyle yaparsak dinamik bir takım oluşturmuş oluruz.

“GALATASARAY’IN BURAK’SIZ SAHAYA ÇIKMASINI ANLAMADIM”

-Ligin ilk haftasında en çok hangi takımı hazır gördünüz?

Beşiktaş takımını beğendim. Halı sahada oynar gibi çok güzel goller attılar. Galatasaray'ı da seyrettim Burak’sız sahaya çıkmayı anlayamadım. Daha sonra yapılan değişiklerle biraz kendine gelir gibi oldu takım ama Galatasaray takımı henüz hazır değil. Fenerbahçe 2-0 galip geldi ama oynadığı oyun tatmin edici değil.

“MELO GALATASARAY'I KANDIRAMADI”

-Sizce Melo neden gitmekten vazgeçti?

Başkanlığım dönemimde Melo ben gideceğim diye tutturdu. Kılımı kıpırdatmadım. Melo'nun ne istediğini biliyordum. Sözleşmemi 1 yıl daha uzatın diyordu. Melo'nun bütün numaraları bunun içindi. İtalya'da ‘Bidon' olarak ilan edilmiş bir oyucuyu bir İtalyan takımının yeniden alması hikaye. Ne dediler gel 1 milyon Euro verelim. Melo bizden 3 milyon Euro alıyor. Melo neden gitsin. Blöf yaptı ama kandıramadı bizimkileri.

“GALATASARAY’DAN YETİŞEN BİRÇOK OYUNCU BİZİ SATTI”

-Geçen yıl kadro dışı bırakılan Sabri'nin yıllık ücretinin 1.8 milyon Euro’ya çıkarılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kulübün mali durumu içinde Sabri'nin yüksek para alması takım içinde nasıl değerlendirilir onu düşünmek lazım. Aslında Cüneyt Tanman'a sormak lazım neden böyle yaptı diye. Ama bakıyorum Sabri'den başka sağ bekte oynayacak adam da yok. Yavaş kalıyor. İleri gittiğinde geri gelemiyor. Orta yaptığında martılara kargalara yapıyor ama geçen yıl iyi bir performans ortaya koydu. Sabri'ye biraz daha zaman verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Galatasaray'ı seven Galatasaray'dan yetişmiş Galatasaray'ı satmayan bir adam. Biraz bunlara bakmak lazım. Birçok Galatasaray'dan yetişmiş oyuncu Galatsaray'ı satmıştır. Kimi söylediğimi de anlarsınız.