SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Federasyonda ilginç istifa gerçeği!

Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Yusuf Açıkalın, Avrupa Güreş Federasyonu (CELA) Protokol Müdürü Önder Yakşi ile yemek faturası yüzünden Sırbistan'da yaşadıkları tartışmasının ardından görevinden istifa etti.

Güncellenme: 17:54, 20/08/2015
Federasyonda ilginç istifa gerçeği!

Sırbistan’da 4-9 Ağustos tarihlerinde organize edilen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası sırasında Sırbistan ve Türk Güreş Federasyonlarının Başkan ve bazı Yöneticileri, yemekte bir araya geldi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, genel sekreter Açıkalın’dan yemeğin ücretini ödemesini istedi. Açıkalın, yemek faturasını ödemek için kasaya gittiğinde, faturanın Sırbistan Güreş Federasyonu tarafından ödendiğini öğrendi.

CELA Protokol Müdürü Önder Yakşi ise Yusuf Açıkalın’dan faturanın Türk Federasyonu tarafından ödenmesinin doğru olacağını savununca ikili arasında tartışma yaşandı.

Organizasyonun tamamlanmasının ardından Türk kafilesiyle birlikte yurda dönen Açıkalın, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’a görevinden istifa ettiğini bir dilekçeyle iletti. Başkan Aydın da istifanın kabul edildiğini Açıkalın’a bildirdi.

Yayınlanma Tarihi:17:52,