SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’in çocukları!

Süper Lig’in ilk haftasına Beşiktaş ve Şenol Güneş’le parlayan Oğuzhan ile Cenk damgasını vurdu. Güneş bunu Trabzon’da da yaptı, Bursa’da da. Onunla yeniden doğanlar transfer piyasasının başrol oyuncusu oldular.

Güncellenme: 09:56, 19/08/2015
Şenol Güneş’in çocukları!

HAZIRLAYAN: GÜREL YURTTAŞ

Oh be! Nihayet başladı. Başladı da şu sıcaklar biraz çekilir hale geldi. Yoksa bitmek bilmeyecekti geceler! Futbol ilaç oldu. Hele de goller. Süper Lig'in ilk haftasında golsüz maç yoktu. Pozisyonlar da çoktu. Kimi takım, “Aman gol yemeyeyim, eldeki bir kuş daldaki iki kuştan iyidir” diyerek beraberliğe yatmak istedi ve faturasını da ödedi. Ligin ilk haftası iyi futbolun iyi futbolcularla oynanacağını da gösterdi. Bakınız Eto'o.

İŞ BİLENİN, KILIÇ KUŞANANIN

Hiç kuşkusuz en göz alıcı futbolu Beşiktaş oynadı, çarpıcı bir de skor aldı. Şenol Güneş'in eline düşen futbolcunun nasıl parladığı burada da kanıtlandı. Trabzonspor'un başındayken de bunu yapmıştı. Onur yıldızlaşmış, Selçuk İnan zirve yapmış, Burak Yılmaz hayata sarılmıştı. Bursaspor'a geldi, bu kez Volkan Şen'i döndürdü futbola, Ozan Tufan'ın meziyetlerini ortaya çıkardı. Ve Beşiktaş'ta Oğuzhan'ı sürdü cesaretle sahaya, Cenk'i de. Geçen sezonun küskünleri Mersin'deki farklı galibiyetin mimarlarıydı. Daha çok isim var. Say say bitmez. Güneş'in çocukları bugün ligde çeşitli takımlarda. Hepsi de renk katıyor futbola. İş bilenin kılıç kuşananın. Şenol Güneş'ten bir alkışı sakınmayın.

HAMZAOĞLU BİR PUANI KURTARABİLDİ

Ligin ilk haftasına Güneş damgasını bastı dedik demesine de… Diğerlerini boşvermek olmaz elbette. Fenerbahçe yeni teknik direktörü ve yıldızlarıyla kazandı ilk hafta. Galatasaray Sivas'ta yaptığı teknik arızanın (Hamzaoğlu'nun Burak'ın yerine Olcan'ı oynatması) faturasını ağır ödeyecekti az daha. “Zararın neresinden dönersen kardır” dedi Hamza hoca, kararından döndü ancak bir puanı kurtarabildi. Trabzonspor sahasında kazandı, Rıza Çalımbay'ın Kasımpaşası Gaziantep'te fark attı. Çaykur Rize'nin gol düellosunda Gençlerbirliği'ni yıkması da enteresandı, Antalyaspor geçen sezonların gol yememe rekortmeni Başakşehir'i Eto'o isimli bir dünya yıldızının nefis golleriyle vurarak sürpriz yaptı. İlk haftanın göze çarpanları bunlar, bol gollü, pozisyon dolu, centilmenliğin diz boyu olduğu nice haftalar.

HAFTANIN KARMASI

Onur, Del Valle, Ba, Chedjou, Eren, Mbia, Josef, Oğuzhan, Aatif, Cenk, Eto’o

HAFTANIN TAKIMI: BEŞİKTAŞ

Yok öyle, böyle! Kıvırmasın hiç kimse! Futbolsa futbol, asistse asist, bitiricilikse bitiricilik, golse gol. Hepsini yaptı Kara Kartal Mersin'de, sanki Barcelona çıkmıştı sahneye. 5 gol attı, attığı kadar da kaçırdı. Ceza alanın önündeki verkaçlar, paslaşmalar neydi öyle. Müthişti Kartal. İstanbul'da Dikilitaş, helal olsun Beşiktaş.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: ETO'O

Diyorlar ya; şu adam dünya yıldızı, falanca arkadaş dünya yıldızı. Dünya yıldızı da dünya yıldızı! Al sana dünya yıldızı. Eto'o farkını daha ilk maçta kanıtladı, ne goller attı. Abdullah Avcı'nın pozisyon vermemekle ünlü takımını yıkarken ilk golündeki çalımları ve köşe vuruşu, ikinci golde de havadan gelen topu muhteşem bir şutla köşeye yollaması. Bir ağzıyla kuş tutmadığı kaldı, dünya yıldızının ne olduğunu Türkiye'ye anlattı.

GOL KRALLIĞI: Cenk Tosun ……………………………………..3 Aatif ………………………………………………..2 Nakoulma ……………………………………….2 Eto’o ………………………………………………..2

ASİST KRALLIĞI Oğuzhan (Beşiktaş) …………………………….3 Olcay (Beşiktaş) ……………………………….. 2

KIRMIZI KART Causic ………………….(Eskişehirspor) Elyasa ………………..(Gaziantepspor) Mehmet Taş ………………..(Mersin İY)