SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira futbolcularından emin!

Teknik direktör Vitor Pereira, yarınki Atromitos maçı öncesinde rakibi futbolcularına anlatırken, rövanş için elde edecekleri avantajlı skorun da ipuçlarını anlattı.

Güncellenme: 07:24, 19/08/2015
Pereira futbolcularından emin!

AMKSPOR

UEFA Avrupa Ligi'nde Yunanistan temsilcisi Atromitos ile yarın Atina'da karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe'de geri sayım başladı. Teknik direktör Vitor Pereira, oyuncularına rakibi anlatırken, turu getirecek şifreleri de birer birer sıraladı. Portekizli teknik adam, “Rakibi kesinlikle küçümsemeyin ve ciddiye alın. Kendi sahalarında kolay kaybetmiyorlar. Oyun disiplininden ve takım oyunundan kopmayın” dedi.

“NASIL GOL BULURUZ”

Pereira, gol atma şanslarının yüksek olduğunu fakat gol yememelerini belirtirken, “Tempolu, coşkulu ve rakibi baskı altı alan oyunu 90 dakikaya yaymaları gerektiğine dikkat çeken Pereira, futbolcularına daha sonra şöyle seslendi: Takım savunmasına dikkat etmeliyiz, arkamızda büyük boşluklar vermemeliyiz. İlk maçta kesinlikle kalemizde gol görmemeliyiz. Gol fonksiyonlarımız çok fazla. Nasılsa bir şekilde gol buluruz, takım savunmasına dikkat ederek gol yememeliyiz.” dedi.