SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hayırlı işler!

19 Ağustos 2015

MHK Başkanı sevgili Kuddusi Müftüoğlu!

Bu yazdıklarımı iyi oku ve hemen gereğini yap! Aksi takdirde herşey için çok geç olacak.

Seni, (ben dahil) birçok kişi -hakemlik yeteneğini, yöneticilik becerilerini- eleştirebilir. Ama namus, fazilet ve onur gibi manevi özelliklerine kimse dil uzatamaz. Buna ben bile müsade etmem. Üstelik dini bütün de bir insansın.

Ancak, bu nasıl bir tezattır ki, 2004 yılında bir bayan hakeme tacizde bulunduğu iddiası noter tarafından belgelenen ve o günden beri sahne önünden çekilen Serdar Çakır'ı, profesyonel hakem eğitiminin başına getiriyorsun. O da yetmezmiş gibi Türk hakemliğinin lokomotif isimlerinin eğitiminin başına getirerek, aynı zamanda onu bir ombudsman rolü ile onore ediyorsun. Kaldı ki, Çakır'ın ne FIFA hakemlik geçmişi var, ne de bir Avrupa tecrübesi. İngilizcenin de ‘i' sini dahi bilmez.

Bu kişinin en iyi bildiği şeyin birilerinin yoluna taş koyarak oğluna yol açmak olduğunu herkes bilir. Ve o bunları başardığı için bunca iyi hakem harcandı, oğlu hızla yükseldi. Artık Cüneyt Çakır'ın babasına ihtiyacı yok. Ne var ki, bayan hakeme attığı ahlaksızca mesaj ise hala dillerden dile dolanıyor.

Şimdi söyle bakalım Kuddusi ! Bu adam senin hakemlerine bunları mı öğretecek ? Yoksa herkesin bildiği ‘Ali Cengiz ‘ oyunlarını mı? Oysaki bu görevi yapabilecek onlarca saygın insan varken sen neden onu tercih ettin? Bunu hemen çık kamuoyuna açıkla! Sana kimin baskı yaptığını da söyle. Bu sana yakışmadı

Neresinden bakarsak bakalım ‘mızrak çuvala sığmıyor'.Sadece Cüneyt Çakır'ın babası olduğu için onu oraya getirdiniz. Ama bilesin daha maçlar yeni başlıyor. Hele bir başlasın bakalım, o zaman göreceksin ‘Karaman'ın koyununun oyunu' nasıl ortaya çıkıyor.

Bak Kuddusi! Ben seninle kader birliği yapmış bir arkadaşınım, senin iyiliğini isterim. Bunları hadi futbol kamuoyuna yutturdun diyelim ama bizler yutmayız!. Hakem camiası sanıldığından daha küçüktür ve kimse hiçbir şeyi unutmaz. Tek bir soru sorayım; De ki, hakemlere eşleri ile bir yemek verdin. MHK Başkanının vereceği yemeğe herkes eşleri ile gönül rahatlığıyla katılmak ister. Peki, sen bu mevzuların kulaktan kulağa konuşulduğu bir ortama eşinle iştirak edebilecek misin? Duraksadın di mi… Ya hakemler ne yapsın? Yapma Kuddusi! Bu sana yakışmadı!

DEMİRÖREN’İ KANDIRIYORLAR

Bir iki lafımda Yıldırım Demirören'e olacak. Sayın Demirören bana göre Türk futboluna profesyonel hakemliği getirerek çok doğru bir iş yaptınız. Ancak çevrenizdeki profesyoneller sizi kandırıyor. Böyle bir adamın nasıl profesyonel hakem eğitiminin başına gelmesine izin verirsiniz? Ve bunu nasıl savunacaksınız merak ediyorum doğrusu.

Belki işinize yarar diye sizin sahibi olduğunuz gazetede çıkan ve arşivlerinizden dahi kaldırılan o röportajı ekte veriyorum. Bu belge, 2 Nisan 2004 tarihinde Üsküdar 4.noterliğinden 13094 yevmiye numarası ile onaylatılmış. Onaylayan noter de sayın Nesrin Uçmaklıoğlu'dur .Merak edenler oradan öğrenebilir.Bunları anlatmak benim ahlakımın gereğiydi. Yüzleri kızaranlar gereğini yapar, yapmayanlara ise hayırlı işler dilerim(!)

asdasda

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek