SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da son şans Dante

Aslan stoper arıyor ama transfer mevsiminin sonu yaklaştıkça adaylar azalıyor. Bayern Münih’in yıldızı Dante şu an Cimbom’un son şansı gibi gözüküyor. 6 milyon Euro’luk bonservisi el yakan sambacının kiralanması gündemde...

Güncellenme: 08:30, 19/08/2015
Galatasaray’da son şans Dante

AMKSPOR

Galatasaray’da teknik patron Hamza Hamzaoğlu, stoper istediğini yönetime iletti. Sarı-kırmızılı idareciler de savunmaya mutlaka bir takviye yapacaklarını açıkça dile getiriyor. Ancak transfer mevsiminin sonu hızla yaklaşıyor. Birçok oyuncu yeni kulübünü buldu bile. Kulüpler ise sezon başladığı için artık oyuncularını göndermeye sıcak bakmıyor. Kısacası alternatifler git gide azalıyor. Galatasaray'ın şu anda son şansı olarak Dante gözüküyor. Bayern Münih, Brezilyalı yıldızla yolları ayırmaya sıcak bakıyor.

OLMAZ GENÇ OYUNCU ALINACAK

Fakat 2 sezon daha sözleşmesi bulunan Dante'nin bonservis bedeli, Galatasaray'ın işini zorlaştırıyor. Almanlar bu futbolcu için 6 milyon Euro talep ediyor. Cimbom, tecrübeli stoperi tapusuyla olmasa bile kiralık olarak transfer etmeye çalışacak. Şayet Dante transferi de olumlu sonuçlanmazsa, Hamzaoğlu'nun planı belli. Usta hoca, scout ekibinin hazırladığı raporları inceledikten sonra belirlediği ismi yönetime iletecek. Fakat bu isim mutlaka 25 yaşın altında bir oyuncu olacak.