SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray, Burak Yılmaz hakkındaki transfer iddiaları için resmi siteden açıklama yaptı.

İngiliz devi Newcastle United’ın Burak Yılmaz için teklif yaptığını doğrulayan sarı kırmızılı ekip, yıldız futbolcunun takımdan ayrılmak istemediğini belirtti.

İşte Galatasaray’ın resmi sitesinden yapılan açıklama;

Değerli Galatasaraylılar,

Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi tarafından daha önce net olarak yalanlanmasına rağmen, sporcumuz Burak Yılmaz'ın transferiyle ilgili asılsız haberler ısrarla yazılmaya devam ediyor.

Son olarak da, Burak Yılmaz'ın “Bırakın gideyim” dediği yönünde, daha önce kulüple bazı anlaşmazlıklar yaşayan menajerler tarafından yayıldığı bizce aşikâr olan bir yenisinin, ülkemizin saygın haber ajanslarından biri tarafından servise konulduğuna üzülerek şahit olduk.

Herkesin anlaması açısından son kez ve çok net olarak ifade etmekte fayda görüyoruz: West Ham United kulübünün sporcumuz Burak Yılmaz için bir teklifi olduğu doğrudur. Bu teklif 5 milyon Euro'dur. Ancak Burak Yılmaz'ın gitmek gibi bir talebi olmadığı gibi, kulübümüzün de oyuncuyu satmak gibi bir niyeti bulunmamaktadır.

Saygılarımızla,

Galatasaray Sportif AŞ. Yönetim Kurulu

Yayınlanma Tarihi:19:07,