SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursa’dan Stoch ve Topal açıklaması!

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Fenerbahçe'nin yoluru ayırdığı Stoch ile görüştüklerini açıkladı, "Teklifimize düşünmek için süre istedi" dedi.

Güncellenme: 18:15, 19/08/2015
Bursa’dan Stoch ve Topal açıklaması!

Bursastore zincirinin 6’ncısı bugün Bursa’nın eski mahellelesi Kayhan’daki Eskişehir Hanı’nda açıldı. Açılışa Bursa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Abdülkadir Karlık Başkan Recep Bölükbaşı, Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman, Storelardan sorumlu yönetici Ahmet Eraslan, teknik direktör Ertuğrul Sağlam, futbolculardan Erdem Özgenç ile Perulu yeni transfer Advincula katıldı.

Açılış kurdelasından sonra mağazada ilk alışverişi yapan isim Ertuğrul Sağlam oldu. Ertuğrul Sağlam, oğlu ile kızına Bursaspor forması satın aldı. Başkan Bölükbaşı, bu arada takımıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çaykur Rizesporlu Kweuke ile 1 ay önce görüştüklerini belirten Başkan Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bursastore’ları çoğaltmak istiyoruz. Ürün kalitemizi yükseltirken, storeler zarardan kara geçmeye başardı. Satış TIR’ı projemiz devam ediyor. Belediyelerimizin destekleriyle mağazalar zinciri devam edecek. İstanbul ve diğer illerde de storeler açabilmek için çalışmalara başladık. Çaykur Rizesporlu Kweuke ile 1 ay önce temasa geçtik. Bunu yaparken oyuncuyla görüşmedik. Sadece Çaykur Rizespor Başkanı Mete Kalkavan ile görüştük. Ancak Mete Kalkavan, (Bize lazım) deyince vazgeçtik. Daha sonra da Belçikalı oyuncu Tom De Sutter ile anlaştık. Yani başkan Kalkavan hayır dedikten sonra biz görüşmedik.”

“STOCH’A TEKLİFİMİZİ YAPTIK”

Stoch ile görüştüklerini de açıklayan Başkan Bölükbaşı, transferler konusunda şunları söyldi:

“Necmettin Kocaman ile Kemal Güler arkadaşlarımız İstanbul’da Stoch’un menajeri ile bir araya geldi. Biz teklifimizi yaptık. Onlar da yaptı. Düşünmek için süre istediler. Ön libero için arayışlarımız sürüyor. Bu hafta içinde bu sorunu çözümlemek istiyoruz. Son günlerde Mehmet Topal ismi kulübümüzle anılıyor. Ancak biz hiç görüşme yapmadık. Fenerbahçe oyuncusu. Orada olmazsa yurt dışına gider.”

“TARAFTARIMIZ SÜRE TANISIN”

Başkan Recep Bölükbaşı, açıklamasına şöyle devam etti:

“Yeni bir takım olduk. Bunun için zamana ihtiyacımız var. Taraftarlarımızdan bizlere 1-2 hafta müsaade etmelerini istiyorum. İyi bir takım olduk. Bu süreyi de oyuncuların uyum süreci için istiyorum. Ancak Gaziantepspor maçıyla birlikte yükselişe geçeceğimize inanıyorum.”

Ertuğrul Sağlam ve yönetici Ahmet Eraslan’da Bursasporlu taraftarlarından yeni sezon takım ve formalarını almalarını istediler. Daha sonra Eskişehir Hanı’nda işyeri olanlar Başkan Bölükbaşı ve yanındakilere pasta kestil.