SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’da Fenerbahçe’ye yer yok!

Trabzon halkı, şehirlerinin takımıyla şike davası nedeniyle neredeyse düşman olan Fenerbahçe'yi görmezden geliyor! 160 bine yakın olan araçtan kimse '61 FB ...' plakasını almıyor.

Güncellenme: 14:51, 18/08/2015
Trabzon’da Fenerbahçe’ye yer yok!

2011 yılında yaşanan şike davası nedeniyle ilişkileri iyice gerilen Trabzonspor-Fenerbahçe cephesinde ilginç bir detay ortaya çıktı.

Fenerbahçe’nin Avni Aker Stadı’na geldiğinde birçok gerginliğin yaşandığı şehirde, kimse ‘FB’ harflerini görmek istemiyor.

Haber 61’in haberine göre; 158 bin 834 aracın kayıtlı olduğu Trabzon şehrinde plakalar arasında FB harf uzantılı plakaya rast gelmek mümkün değil. Fenerbahçe'nin kısaltılmışı olarak nitelendirilen bu harf gurubu 2012 yılında yeni araç alarak plakasını 61 yapmak isteyenler için Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil amirliğince satışa çıkarıldı.

SATIŞTAN KALDIRILDI

O günden bu zamana kadar yeni araçlarına plaka takmak isteyen Trabzonlular emniyet müdürlüğüne gittiğinde bu harf gurubunu içinde barındıran plakaları almak istememesi nedeni ile Trafik Tescil bu harf plaka satışını kaldırdığı öğrenildi. Böylelikle Trabzonspor taraftarları 61 plakanın yanına Fenerbahçe'yi simge eden harf gurubunu istemedikleri ortaya çıktı.