SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portekizli yıldızın, önemli bir probleminin bulunmadığı ve cumartesi günkü Trabzon maçında sahada olabileceği öğrenildi.

Kara Kartal'ın Mersin İdman Yurdu mücadelesinde teknik direktör Şenol Güneş tarafından ilk 11'de görevlendirilen Ricardo Quaresma, sağ dizindeki problem sebebiyle ikinci yarıya devam edememişti.

İlk bölümde birkaç pozisyonda üst üste bu bölgesine darbe alan 31 yaşındaki yıldız, yerini Necip Uysal'a bırakmış; daha sonra dizine hemen buz tedavisi yapılmıştı. Karşılaşmanın ardından Siyah-Beyazlı kafilenin İstanbul'a dönmesi sonrasında sabah saatlerinde kulübün sağlık ekibi tarafından kontrolden geçen deneyimli orta alan oyuncusunun, herhangi bir probleminin bulunmadığı öğrenildi. Q17'nin; cumartesi günkü Trabzonspor karşılaşmasında sahada olacağı bildirildi.

Yüzde 84'lük başarı

Mersin İdman Yurdu mücadelesinde toplamda 36 kez topla buluşan Ricardo Quaresma, yüzde 84'lük başarılı pas yüzdesi tutturmuştu. Rakipleriyle girdiği 3 ikili mücadelenin tamamından başarıyla ayrılan Quaresma, rakip kaleyi de 2'si isabetli olmak üzere 3 kez yoklamıştı.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:09:48,