SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ozan Tufan ve Volkan Şen çok iddialı!

Bursaspor'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Ozan Tufan ile Volkan Şen, FB TV'ye konuk oldu. Genç futbolcu Ozan, ligde açık ara şampiyon olacaklarını belirtti.

Güncellenme: 14:24, 18/08/2015
Ozan Tufan ve Volkan Şen çok iddialı!

Fenerbahçe’nin son transferleri Ozan Tufan ve Volkan Şen, FB TV’de ‘Güncel’ programına konuk oldu.

Milli futbolcular başarılı olacaklarına inandıklarını belirtirken, Fenerbahçe’nin başarısı için çok çalışacaklarını söyledi.

VOLKAN ŞEN’İN SÖZLERİ

Fenerbahçe’de çok başarılı olmak istiyorum. Her şey inşallah benim istediğim gibi olur. Burada şampiyonluklar yaşamak istiyorum. 10 kişiden 9’una sorsananız hepsi Fenerbahçe’de oynamak istediğini söyler.

İdman tempomu arttırarak takımla olan uyum sorunumu gidermek istiyorum. Futbol dışında evdeyim. İki çocuğum ve eşimle birlikte zaman geçiriyorum. Eşim ABD’li, o bazen ülkesine gidiyor. O zamanlarda da arkadaşlarımla vakit geçiriyorum.

“TATLI BİR REKABET OLACAK”

Fenerbahçe’nin yeni transferleri birbirinden değerli. Tatlı bir rekabet olacak. Dostluğun ve arkadaşlığın olduğu bir ortamda, kendi aramızda mücadele edeceğiz. Bizler işimiz en iyi şekilde yapıp, kararı hocamız verecek.

Hocamız ne istediğini direkt olarak söylüyor. Çok açık sözlü. Bu da bizim işimizi kolaylaştırıyor. İnşallah hem bize ve Fenerbahçemize faydalı olacaktır.

Kendimi futbola verince verimli olduğumu gördüm. Goller ve asistler yaparak özgüvenimi yukarı çektim. Benim için harika bir sezon geçti. Yine futbola kendimi verip, Fenerbahçe’de de gol atmak ve asist yapmak istiyorum. Bir hedef koymadım kendime ama geçen sezonki istatistiklerimin üzerine çıkmak istiyorum.

Bizim için her maç önemli, Perşembe Atromitos ile oynayacağız. İnşallah oradan güzel bir skor alıp, buradaki maça avantajlı bir skorla çıkmak istiyoruz. Fenerbahçe her zaman hedefi her kulvarda şampiyonluktur.

Düne kadar buraya rakip olarak geliyorduk. Şimdi burada ev sahibi olarak varız. Eskişehirspor maçında sahada olmayı çok isterdim. Harika bir taraftar ve atmosfer vardı.

OZAN TUFAN’IN AÇIKLAMALARI

Çok heyecanlıyım. Hayalimi gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Bu heyecanımı sahada da göstermek istiyorum. Her şeyime dikkat etmem lazım. Burada hataya yer yok. Beslenmeme, çalışmama, kişisel gelişmime dikkat etmem gerekiyor.

Ailemle birlikte yaşacağım burada… Pek dışarı çıkıp, gezen bir insan değilim. Antrenmanlar yüzünden insanın hali kalmıyor zaten… İstanbul adamı bozar derler ama benim öyle bir endişem yok.

Uyum sorunu olacağımı sanmıyorum. Birçok ağabeyle milli takımdan tanışıyoruz. Fernandao ve Şener de bizimle zaten. İlk günden bu yana samimi olarak bizi karşıladılar.

Yeni transferlerin hepsinde kariyeri başarılarla dolu… Orta saha rekabetin en yüksek seviyede olacağı bir bölge. En iyi şekilde antrenmanlarda ve maçlarda kendimi göstermek istiyorum. Bana güvendikleri için buradayım ve ben de bu güveni boşa çıkarmak istemiyorum.

“AÇIK ARA ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Hocamız, ikimizi de odasına çağırdı. Taktik olarak ne istediğini anlattı. Hoca zaten çok iyi hoca… İdmanları biraz yoğun, bu da bizim için yoğun. Geçtiğimiz yıllarda bu kadar yoğun çalışmalar yapmıyorduk. Pereira ile uyumumuz çok iyi.

Nani, Van Persie gibi yıldız isimler burada… Onlarla oynamak bize keyif verecektir. Açık ara şampiyon olacağımıza içtenlikle inanıyorum. Nani ve RvP, antrenmanlardan sonra bireysel olarak çalışıyor. Ben daha 20 yaşındayım, onlar ekstra antrenman yapıyorsa; benim duş alıp eve gitme gibi bir lüksüm olamaz.

“AVRUPA LİGİ’NDE FİNALE İNANIYORUM”

Atromitos maçında hoca bizi kadroya alırsa elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde finali göreceğine inanıyorum, güzel bir kadro ve güzel bir teknik heyet bizi finale götürecektir.

Ben Fenerbahçe'ye karşı ilk olarak 3-0'lık bir Türkiye Kupası maçında oynamıştım. O maçta sağ bek oynamıştım. Çok heyecanlıydım. Taraftarında yoğun ilgisi vardı maça. Zaten taraftarın yoğun ilgisi ve tezahüratlarından etkilenmiştim. Kendimi maça veremiyordum bir türlü. Kendi kendime bestelerini ezberlemiştim onlar söylerken. Bir yandan taraftar geliyor, bir yandan Stoch geliyor, orada ikili bir sıkışma yaşadım sürekli. İnanılmaz bir taraftar kitlesi var. Çok baskılı, rakibi boğan bir stadyumumuz var. Fenerbahçe için büyük bir avantaj, rakipleri için de büyük bir dezavantaj.

Yayınlanma Tarihi:14:19,