SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk Futbol tarihinde önce takım arkadaşıydılar, sonrasında birlikte teknik adamlığa soyundular, birbirlerinden önceki yıllarda ayrılarak başka takımların yollarını tuttular.

Bu isimler Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile yardımcısı Mutlu Topçu. Pazar günü Spor Toto Süper Lig’de Bursa Atatürk Stadı ilginç bir karşılaşmaya ‘usta ile çırak’ kapışmasına sahne olacak.

1990 yılında İnegölspor’da futbol yaşamına başlayan Mutlu Topçu ile Ertuğrul Sağlam Beşiktaş’ta bir araya geldiler. İkili 2003 yılında Samsunspor’da ilk kez Teknik Direktörlük kariyerlerine başladılar.

Ertuğrul Sağlam, Samsunspor’da Teknik Direktör olurken yardımcılığına ise uzun yıllar birlikte oynadığı Mutlu Topçu’yu getirdi ve bu ikili uzun yıllar birlikte çalıştı.

Ertuğrul Sağlam ile Mutlu Topçu birlikteliğinde bu ikili sırasıyla Kayserispor, Beşiktaş, Bursaspor ve Eskişehirspor’da birlikte takımı hazırladılar.

Sağlam ve Topçu ikilisi Bursaspor’da Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu yaşadılar.

Ertuğrul Sağlam ile Mutlu Topçu birlikteliği Eskişehirspor’da da devam etti. Ancak Mutlu Topçu, 2014 yılında Kayserispor’dan gelen Teknik Direktörlük teklifini kabul edince bu birliktelik de bozulmuş oldu.

Bursaspor’un Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile Gaziantepspor’un Teknik Direktörü olan Mutlu Topçu, Pazar günü Bursa Atatürk Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

Bu maçın bir başka ilginç özelliği ise Bursaspor deplasmanda Trabzonspor’a 1-0, Gaziantepspor ise sahasında Kasımpaşa’ya 3-0 yenilmişti.

Yani iki Teknik Direktörün de ilk hafta eli boş kalmıştı.

Pazar günü usta-çırak kapışmasından kimin gülerek ayrılacağı merakla bekleniyor.