SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira yeni transfer Ozan Tufan ile bire bir görüştü, ona bir takım tavsiyelerde bulundu.

Futbolcu ile özel bir konuşma yapan Portekizli çalıştırıcı, genç yıldızdan beklentilerini anlatırken sıkı bir forma mücadelesine de hazır olmasını istedi. 20 yaşındaki bir futbolcuya 7 milyon euro bonservis bedeli verilmesinin önemine değinen Pereira, “Kaliten ve potansiyelin ortada. Bu kadar genç bir futbolcu için verilen ciddi bir bonservis bedeli var. Bu da senin ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Yeteneklerin ve potansiyelin etkileyici… Ancak önemli olan, bunları daha ileriye taşıman ve geliştirmen” ifadelerini kullandı.

Pereira, genç futbolcudan da forma rekabetine hazır olmasını isterken kendisini zorlu bir süreç bekleğidini ifade ederek “Formayı gelişimin ve performansınla sen alacaksın” diyerek zorlu bir sürecin kendisini beklediğini söyledi.

Sarı-lacivertlilerin teknik patronu, Ozan'a olduğu gibi yeni transfer Volkan Şen'e de yakın ilgiyi gösteriyor. İlk etapta iki yıldızın doğrudan ilk 11'e girmesi kolay olmayacak. Pereira'nın orta sahada ilk tercihi Souza ve Topal… Ayrıca Meireles gibi bir tecrübeli isimle de yarışacaklar. Bu sebeple Ozan'ı forma için ciddi bir süreç ve rakipler bekliyor.

Geçen sezonki performansıyla lige damga vuran Volkan'ın da başta Nani, Diego ve Sow gibi rakipleri olacak. Ayrıca futbolcunun bölgesi olan sağ kanada bir yabancı transferi daha geleceği düşünüldüğünde Volkan'ın da çok çalışması gerekecek.

Milliyet