SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Galatasaray’ın stoper adayı

Hamza Hamzaoğlu savunmaya takviye istedi, yönetim çalışmalara hız verdi. Menajerler ise Galatasaray’a, Bayern Münih’in Brezilyalı stoperi Dante’yi önerdi.

Güncellenme: 09:15, 17/08/2015
İşte Galatasaray’ın stoper adayı

AMK GAZETE / Bahadır ÇOKİŞLER

Sabri'nin kötü performansına rağmen sağ beke takviye düşünmeyen Hamza Hamzaoğlu, yönetimden stoper istedi. Tecrübeli hoca Chedjou, Hakan Balta ve Semih Kaya üçlüsünün yanına bir isim daha eklemeleri gerektiğini söyledi. Bunun üzerine yönetim çalışmalara hız verdi. E.Frankfurt'un Perulu stoperi Carlos Zambrano adaylardan biriydi. Torino'da top koşturan Kamil Glik'in de adı Aslan'la anılıyordu.

Araya giren menajerler, dünyaca ünlü bir futbolcuyu Galatasaray'a önerdi. Bu isim, 3 sezondur Bayern Münih savunmasının değişmezi olan Dante… 2017'ye kadar sözleşmesi devam ediyor. Bayern'in teknik patronu Pep Guardiola ile bazı anlaşmazlıklar yaşayan Dante'nin ayrılmak istediği biliniyor. Hatta bu oyuncu Trabzonspor'a da önerilmişti. Fakat transfer gerçekleşmedi.

Çünkü sambacı Şampiyonlar Ligi'nde boy göstermek istiyor. Galatasaray'ın Hamzaoğlu'ndan gelecek son raporun ardından Dante için girişimlere hız vereceği ifade ediliyor. Dante, 32 yaşında ve 1.88 boyunda. Savunmacı olmasına rağmen tekniği de gayet iyi olan Dante'nin tahmini değeri 6 milyon Euro… Brezilyalı'nın 2017 yılına dek Bayern'le sözleşmesi bulunuyor.

Dante_detay

Yayınlanma Tarihi:09:11,