SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güneş’in 5’iktaşı

17 Ağustos 2015

Sıcak. Çok sıcak. Yumurta kırsan asfalta anında omlet olacak. Herkes soruyor birbirine; “Böyle bir havada çocuklar nasıl oynacak?” Derken maç başladı.

O da ne! Sıcak mıcak, bir Beşiktaş var ki sahada, neredeyse kartal olup uçacak. Paslar inanılmaz. Araya atılan toplar müthiş. Atak üstüne atak yapıyorlar, karşı durulamaz. İlk 8 dakikada 4 gollük atak, ve 5'incisinde top ağlarda. Golden sonra biraz sallanır gibi oldu savunma ama golü de yediler ama. Sonra yine. İzleyenler gözlerini ayıramıyor sahadan, her saniye inanılmaz hareketler, pozisyonlar, goller.

Başrolde Oğuzhan var. Şimdiye kadar yanından biri hızlı geçse çelimsiz bedeni rüzgarından sallanırdı. Şimdi bir güçlenmiş ki, bir de tekniği. Daha ilk maçtan asist kralı. Söyle Şenol hocam; nedir bunun sırrı!

İyiler çok. Cenk Tosun gol makinesi. Olcay durmak bilmiyor. Soyunma odasına giderken bile koşuyor. Atiba tek kişilik duvar. Quaresma gayretli mi gayretli. Savunma sallanıyor biraz. Önlem alınmalı, her takım Mersin gibi olmaz.

Kartal farklı kazandı ama yine de dikkat çekenler var. Gökhan bu ne hal! Kendini Maradona gibi sanması, topu ayağına her aldığında bir kaç kişiyi çalımlamaya kalkması gereksiz. Hem yoruluyor, hem de izleyenleri yoruyor! Ersan'ın geçen sezondan bu yana değişen tek tarafı saçları! Rhodolfo'nun ne olduğu henüz anlaşılamadı. Beck, vasatı aşamadı. Tosic'in Motta'dan iyi olduğu kesin.

Bu ilk maç. Daha bu köprünün altından çok sular akacak. Beşiktaş'ta iyiler olduğu kadar kötüler de var. Bunun çaresini Şenol hoca bulacak, bulduğunda da Kara Kartal daha da canlanacak. Hele bir de Mario Gomez'i kazansın, durun bakalım daha neler olacak?

5 gollü galibiyetin mimarı Şenol Güneş elbette. Hazırlık döneminde pas manyağı yapmış herkesi herhalde. Tebrikler. Bir kelime de Mersin'e. İşler gidiyor tersine. Defansla orta saha rezalet, Mesut hocam kızma ama çare bulamazsan çok da erken olsa bu işin sonu felaket.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek