SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sambacı, Es-Es maçı öncesinde kendisine “Orta sahada her işi yapmalısın” diyen hocasını etkiledi. Ozan'ın takıma katılması ve yapılacak sağ açık transferi sonrası, aklında Diego'yu kulübeye çekmek olan Pereira, şimdi ise Brezilyalı'nın içinde yer aldığı bir iskelet kurguluyor

F.BAHÇE'NİN Brezilyalı futbolcusu Diego Ribas, teknik direktör Vitor Pereira'nın tüm planlarını altüst etti… Üstelik bunu sergilediği müthiş performansla başardı. Bu sezon öncesi oynanan hazırlık maçlarında parmak ısırtan oyunlar ortaya koyan Sambacı, sadece Devler Ligi ön elemesinde Shakhtar Donetsk ile oynanan rövanş maçında etkisiz kalmıştı.

LİGİN ilk haftasındaki Eskişehirspor mücadelesi öncesi Portekizli teknik adam, Diego ile bir görüşme yaptı ve tecrübeli 10 numaraya “Senden beklentiler büyük. Sadece öne oynayan bir oyuncu olmanı istemiyorum. Orta sahada her işi yapman gerek. Arkadaşlarınla daha fazla yardımlaş ve baskı yap. Ayrıca topu da hücuma mümkün olduğunca hızlı çıkart. Beklettiğin topları kaptırma riskin var. Eğer öndeki oyuncularla aynı anda hareket edersen görevlerini yapmış olursun” dedi.

‘DAHA DA İYİ OLACAĞIM'

VE Diego, Es-Es karşısında hocasının söylediklerini harfiyen yerine getirirken Fernandao'nun attığı golde de nefis bir asist yaptı. Ozan Tufan'ın takıma katılması ve bir de sağ açık transferinin gerçekleşmesinin ardından Pereira'nın aklında Diego'yu ilk 11'in dışına çıkartmak vardı. Ancak Portekizli hoca şimdi yeni planlar yapıyor ve buna F.Bahçe'nin 10 numarası sebep oldu.

GEÇEN sezonun istediği gibi geçmediğini ifade eden Diego, “Bu sezon öncesinde ise takımla tam olarak çalışma fırsatı buldum. Baskı yine var ancak geçen sezon gibi değil. Ailem de burada mutlu. Sadece yeni bir takım olmanın sıkıntısını yaşıyoruz. Uyum problemi bittiğinde ve takım olarak oynadığımızda benim de performansım artacak” şeklinde konuştu.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:08:31,