SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Normalde hat trick yapmış bir yıldz varsa sahada o maçın yıldızı olur ancak Oğuzhan, Cenk’in önüne geçti. Oğuzhan adeta su gibi oynadı. Basit ve çabuktu… “Topu almadan nasıl bu kadar iyi oynadı, onu nasıl düşündü?” diyorsun…

“Ligin kaderini Şenol Güneş’in yetiştirdikleri belirler”

Ligin kaderini Şenol Güneş’in yeniden parlattığı oyuncular belirleyecek. Fenerbahçe’de 4 oyuncusu var. Galatasaray’da zaten birkaç sezondur onun oyuncuları oynuyor. Beşiktaş’ta da bunu göreceğiz. Umarım Oğuzhan’a nazar değmez. Defansif anlamda bakmaması lazım ancak… Necip oyuna girince bu problem de bitti. Oğuzhan defansif yönden baya gelişecek. Başka çaresi yok. Şenol hoca ona yolu açacak. O da bu fırsatı kullanacak.

“Beşiktaş’ı seyrederken yoruluyor insan”

Geçen sene benim şampiyonluk adayım Beşitaş’tı, olmadı. Bu sene söylemeyeeyim bari ama bu oyun gerçekten müthiş…

Beşiktaş’ın o sıcakta bu kadar aktif bir oyun sergilemesi çok iyiydi. Beşiktaş’ı seyrederken yoruluyor insan…

Mersin açıaısndan da pek fazla yapacak bir şey yok çünkü sezonun ilk maçında Beşiktaş’tan böyle bir oyun bekleyemezsin. Takımlar daha ısınmaya geçmeden, Beşiktaş uçtu. Fenerbahçe’de Souza iyi diyorsun, kötüler var diyorsun. Galatasaray’da Burak problemi var… Ama Beşiktaş gerçekten çok iyi başladı. Kimse beklemiyordu.

“Türk oyuncuların kaderi bu…”

“Mario Gomez neden yedek oturuyor” diye soruluyor. Cenk’in de kaderi bu… Türk oyuncuların kaderi aslında. Kenarda oturan bir marka sonuşta… Cenk her maç kendini kanıtlamak zorunda. Burak Yılmaz’ın son 3 sezondur Galatasaray’a sağladığı katkıyı, Burakinho diye bir Brezilyalı yapsa çok daha fazla sevilirdi.

“Burak’la Selçuk kulübün sahibi olamaz”

Bunlar iyi oyuncular… Ben kendim söyledim Selçuk için, “Türk futbol tarihini değiştiren adam” dedim. Sizin takımda ağırlığınız da olabilir. Var zaten… Kaptanlık yapıyorsunuz. Sahada da var bu ağırlık. Ama bu sizi diğerlerinden farklı yapmaz. Kulübün sahibi olamazsınız.

“Burak’ı ateşlemek için yedek bırakamazsınız”

Hamza hoca maç sonunda “Onu böyle oynasın diyede yedek bıraktım” dedi. Bu seviyedeki oyuncuları, iyi oynasın diye eydek bırakamazsın… Galatasaray’ın bir santrfora ihtiyacı var ama illa ki birinci santrfor olacak demek değil bu… Sakatlık da olabilir… Bunları da düşünmek lazım.

“Taraftar transfer istiyor diye Burak küsmemeli”

Taraftar marka oyuncu istiyor, yıldız forvet istiyor diye Burak küsmemeli… O her maç kendini kanıtlamak zorunda… Bunu o da biliyor.