SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira’dan Dortmund modeli

Alman teknik adamın ‘Gegenpressing’ adı verilen stratejisiyle yola çıkan Vitor Pereira, oyuncularından topu kaybettikleri anda ani pres yapmalarını istiyor.

Güncellenme: 13:50, 16/08/2015
Pereira’dan Dortmund modeli

İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Jurgen Klopp'un Borussia Dortmund'da büyük başarılar kazandığı ‘Gegenpressing' stratejisini sarılacivertli takıma uygulamaya çalışıyor. Portekizli teknik adam oyuncularından bu düzende topu kaybettikleri anda o alanda çok ani ve planlı bir presle rakipten topu kaparak hızlıca kaleye inmesini istiyor. Oyuncularından driplingleriyle rakip kaleye çok adamla hücum edilmesini istiyor.

İYİ BAŞLAMAK ÖNEMLİ

Eskişehirspor maçının bitiş düdüğüyle birlikte oyuncularını tek tek kutlayan Pereira , “İyi başlamak önemliydi, bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Hala eksiklerimiz var, henüz istediğim seviyede değiliz. Daha hızlı, daha ofansif ve daha agresif bir takım olacağız. Bugün sahada cesaretli, kişilikli ve kazanmak isteyen bir takım vardı, bunu tüm maçlarda sizlerden görmek istiyorum. Kazanarak yolumuza devam edeceğiz ve şampiyon olacağız” dedi.