SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında sahasında 2-0 öne geçtiği maçta Galatasaray ile 2-2 berabere kalan Medicana Sivasspor’da hakeme tepki var.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, maçın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, önemli pozisyonlar yakaladıklarını ama farkı açamadıklarını söyledi. Ofsayttan gol yediklerini belirten Otyakmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Geriye çekildik ve maalesef ikinci gol de geldi ve bir puanla bu maçı bitirdik. Takımın oynadığı oyundan memnunum ama 3 puan almak işten bile değildi. Sezonla birlikte maalesef hakem hataları sezonunu da, ilk maçta böyle bir cümle kurmak istemezdim ama hakem hataları sezonunu da açmış olduk. Bir penaltımızın verilmediğini bir de bir golün çok net ofsayt olduğunu gördüm önümüzdeki televizyondan. Maalesef 2 puan elimizden uçtu gitti.”

“BEN KENDİ GÖZÜMLE GÖRDÜM”

Otyakmaz, “Hakem hatalarıyla ilgili bir önlem alacak mısınız?” sorusu üzerine ise şunları kaydetti:

“Hakem hataları her zaman olur o konuda bir diyeceğim yok ama son maçları da da hakem hatalarıyla kapatıp yine sezonu. 3 puan alacağız, Galatasaray galibiyeti, kendi sahamızda iyi bir başlangıç, iyi bir moral. Bu çok önemliydi bizim için ama maalesef olmadı. Ben kendi gözümle gördüm golün ofsayt olduğunu. Bir de penaltı söz konusu. Olmadı ne yapalım? Nasıl biz tam olarak hazır değilsek, 2-0’dan maçı 2-2’ye ofsayt da olsa çevirebiliyorsak, hata yapıyorsak hakemlerde hata yapabilirler, normaldir. İnşallah onlara da bu yıl iyi bir sezon, hatalarının az olduğu bir sezon diliyorum.”