SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray-Sivasspor maçı öncesi kadrolar açıklandığında herkes şaşırmıştı. Çünkü takımın en skorer ismi Burak Yılmaz kulübedeydi, yerine takımdan gönderilip gönderilmeyeceği tartışma konusu olan Olcan Adın ilk 11’deydi.

Teknik direktör Hamzaoğlu, maçtan önce bu konuyla ilgili soruyu şöyle yanıtladı: “Hem Burak hem de Podolski sahada olunca savunma anlamında sıkıntı yaşıyorduk. tercihim tamamen teknik bir konu. savunmada sıkıntı yaşamak istemiyoruz.”

BURAK GİRİNCE OYUN DEĞİŞTİ

Sarı-kırmızılı takım yenik duruma düşünce Burak Yılmaz oyuna girdi. Hem arkadaşlarını hareketlendirdi, hem de oyunun rakip alana yıkılmasında büyük rol oynadı. Bir de gol atan Burak, alınan bir puanda büyük pay sahibi olmuştu.

Karşılaşma sonrası teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, “Burak Yılmaz'ı kenarda bıraktınız ama oyuna girince takımı ateşledi. Gol de attı. yorumunuz nedir?” sorusuna ise bu kez şöyle cevap verdi:

“Sizin dediğinizin olması için bu kararı aldım. oyuna girip, takımı ateşledi. İşte tam da bu nedenle. Zaten başarılı olduğuna göre demek ki tercihim doğruymuş.”

Yayınlanma Tarihi:11:51,