SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Felipe Melo’dan şaşırtan sözler

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo GS TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Hamza Hamzaoğlu, Melo'nun ayrılmak istediğini açıklamalarında dile getirirken, Melo'nun Sarı Kırmızılı takımdan ayrılmak istemediğini söylemesi kafaları karıştırdı.

Güncellenme: 18:58, 16/08/2015
Felipe Melo’dan şaşırtan sözler

Galatasaray’da kalıp kalmayacağı yılan hikayesine dönen ve geçtiğimiz günlerde Sarı-Kırmızılılar’la olan sözleşmesini uzatan Felipe Melo, GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

“Başarılarımız devam edecek”

Brezilyalı futbolcu, “Geçen sene bizim için çok önemliydi. Biliyorsunuz şampiyon olmamız durumda kazanılacak bir dördüncü yıldız vardı. Ve hepimiz bunun bilincindeydik. O kupayı aldığımızda adımızı nasıl Galatasaray tarihine altın harflerle yazdırabileceğimizi biliyorduk. o yüzden ilk günden itibaren bu konsantrasyonla çalıştık. Tanrı’ya çok şükürler olsun ki çok iyi bir ekibimiz, çok iyi arkadaşlarımız ve çok iyi hocamız vardı. Tanrı’ya çok şükür başarı geldi, kupa geldi, şampiyonluk geldi. Ondan sonra diğer kupaya dönersek, Bursaspor maçı çok önemli bir başarı olduğunu düşünüyorum. Türkiye Kupası’nı da Tanrı bize almayı nasip etti. Ondan sonra Süper Kupa’yı da aldık. 3 kupayı da aldık. Bu başarılarımız önümüzdeki seneye de yansıyacaktır.” diyerek önceki sezon ve yeni sezon hakkında görüşlerini belirtti.

“Yönetimin değişmesi bu süreci uzattı”

Galatasaray’daki yeni sözleşmesi hakkında konuşan Melo, “Hepimizin bildiği gibi geçen sezon sonunda yaşanan bir seçim süreci vardı. Başkanımız değişti, yönetimimiz değişti. Bakıldığı zaman da benim Galatasaray’da 1 sezon daha kontratım kalmıştı. 1 sene kontratım kalmıştı ama yaşım gereği yapacağım kontrat kariyerimin son kontratı olacaktı. O yüzden ben de aile babasıyım, ailemi düşünmem gerekiyor, 4 tane çocuğum var, önemli sorumluluklara sahibim. O yüzden de yapacağım kontratın uzun soluklu olmasını istiyordum. Galatasaray’ın da içindeki durumu çok iyi anlayabiliyordum zaten devamlı konuşuyorduk. Başkanın değişmesi, yönetimin değişmesi. O zamanlar bana uzatma teklifi gelemiyordu. Başkanımıza bu arada teşekkür ediyorum. Bana yaptıkları teklifi yanılmıyorsam 2 saatte kabul edip, Galatasarayla tekrardan Tanrı’ya çok şükür ki uzun soluklu bir sözleşme yaptım.” dedi.

“Birçok kulüpten teklif geldi”

Transfer döneminde aldığı teklifler hakkında da sözler sarf eden Galatasaraylı futbolcu, “Tabii ki bu bekleme sürecinde Avrupa’dan çok önemli teklifler aldım. Sevilla’dan teklif geldi, Brezilya’nın Cruizero takımından teklif geldi. Başka Avrupa takımlarından teklif geldi. Diğer taraftan Rusya’dan, Katar’dan Amerika’dan çok önemli, çok ciddi teklifler aldım. Ama bir defa daha Tanrı’ya çok şükür ediyorum ki o bekleme süresinde bu teklifleri kesinlikle değerlendirmedim çünkü benim kalbimdeki takım tamamen Galatasaray. Benim bu zamana kadar her şeyimi verdiğim ve bu zamandan sonra da her şeyimi vereceğim takım Galatasaray. Zaten kariyerime bakarsanız anlarsınız. 4 sene üst üste hiçbir takımda oynamamıştım. İlk defa Galatasaray’da oynadım ve Tanrı’nın yardımıyla daha uzun yıllar burada oynayacağım.” ifadelerini kullandı.

“Ayrılmayı düşünmedim”

Galatasaray’dan ayrılma konusu hakkında “Galatasaray’ın içinde olduğu durumu biliyordum. Yeni yönetimin rayına girdiği zaman yeni teklifin bana geleceğini biliyordum. Kesinlikle Galatasaray’dan ayrılmak gibi bir şey düşünmedim. Sadece demin de dediğim gibi sorumluluklarım var, ailem var, çocuklarım var. Sadece gelen teklifleri dinlemek istedim. Ama hiçbir zaman aklımda Galatasaray’dan ayrılma gibi bir düşünce yoktu.” şeklinde konuştu.

“Para benim için ön planda olmadı”

Galatasaray’da kalıp kalmamasında alacağı paranın etkili olmadığını ifade eden, “Para ile ilgili konuya gelelim. İnsanlar gazetelerdeki yalan haberlere, yalan röportajlara inanıyor. Ama bunu sizden gizleyemeyeceğim. İlk seneden beri Galatasaray’da kalabilmek için fedakarlıklar yaptım. Maddi anlamda da fedakarlıklar yaptım. Tabii ki Galatasaray’ın da benim için yaptığı fedakarlıkları gözardı etmemem lazım. Karşılıklı oldu bunlar. Şimdi yaptığımız kontratta yine fedakarlıklar yaptım. O yüzden para benim için hiçbir zaman ön planda olmadı. Birinci planda olmadı. Bunu da Galatasaray’daki yöneticilerimiz ve Başkanımız gayet iyi bilirler.” sözlerini sarf etti.

“Birçok takım transferle anılıyor, bizim transfere ihtiyacımız yok”

Kupalara aç bir insan olduğunu söyleyen 32 yaşındaki futbolcu, “Babamın küçükken bana verdiği bir öğüt vardı. Çok fazla paranı harcama. Kenara koy. Paranı biriktir, çok fazla sağa sola saçma diye. Ben buna bugüne kadar Galatasaray’da kazandığım kupaları örnek vermek istiyorum. Ben Galatasaray’da birçok kupa kazandım. Ve o kupaları kazandıkça daha da çok iştahlanıyorum. Daha fazla kupalar kazanmak istiyorum. Ve hiçbir zaman da yetinmiyorum. Babamın küçükken verdiği öğüt aklıma geliyor. Şimdi daha da hırslıyım. Takımımızın kalitesini biliyorum. Birçok takım transferlerle anılıyor ama biz zaten birbirimize alışmış ekibe sahibiz. Biz bu başarıları bu ekiple elde ettik. Transfere gerek yok.” şeklinde konuştu.

“Taraftarların itici gücü var”

Son olarak taraftarlara seslenen Melo, “Bütün taraftara teşekkür ediyorum. Bu dönemde bana destek oldular, yanımda oldular. Diğer taraftan taraftar çok önemli. Geçen sene şampiyonlukta büyük payları vardı. İlk maçtan itibaren yanımızda olsunlar. Geçen sene ilk maçlarda ilk bölümlerde boşluklar oldu. O olmasın. Onlar bizim için itici bir güç. Son maçlardaki gibi dolu olmasını istiyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:18:56,