SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Antalyaspor’a 3-2 yenildikleri maçta, planlarını sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Avcı, takımının sergilediği performanstan memnun kalmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Aslında skordan ziyade oyunun bizim için değerlendirilecek çok sağlıklı bir tarafının olmadığını düşünüyorum. Çalıştığımız konu başlıklarının hiçbirini sahanın içinde göremedik. Biz sistemin içinde hareket eden bir takımız. Sistemin dışına çıktığın zaman bu skorlarla karşılaşabiliyorsun. Çok sağlıklı bir görüntü değil. Futbol takımları sistemin içinde olmalı. Biz bu şekilde buraya kadar geldik. Kimse duygularıyla oynayamaz, sistemin dışına çıkamaz. Bizim kalitemiz var. Buradan çok önemli dersler çıkartıp, önümüzdeki haftalara daha sağlıklı hazırlanmak zorundayız.”

Antalyaspor’da ise cezalı olan teknik direktör Yusuf Şimşek’in yerine toplantıya katılan yardımcı antrenör Mustafa Ati Göksu, galibiyet dolayısıyla mutlu olduklarını anlatarak, “3 puan aldığımız için sevinçliyiz. Futbolcularımız iyi mücadele ettiler. Maçtan önce de puan veya puanlarla döneceğimizi söylemiştim. İstediğimiz oldu. Heyecanlı olan arkadaşlarımız vardı. Süper Lig’de ilk kez oynadıkları için heyecanlıydılar. Bu da normaldir. İki takım da 90 dakika boyunca güzel mücadele sergiledi. Biz bu 3 puandan sonra Gençlerbirliği maçına yoğunlaşacağız” ifadelerini kullandı.

Karşılaşmada 2 gol atan Samuel Eto’o’nun performansından memnun olduklarını anlatan Göksu, “Eto’o’nun performansı kısa sürede yüksek bir seviyeye geldi. Güzel goller attı. İnşallah bundan sonra devam ettirir ve izleyenler zevk alır” diye konuştu.