SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin’de 90. yıl heyecanı

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin İdmanyurdu Kulübü'nün, kazandığı başarılarla ulusal ve uluslararası alanda kentin tanıtımında önemli rol üstlendiğini ifade etti.

Güncellenme: 17:28, 15/08/2015
Mersin’de 90. yıl heyecanı

Vali Çakacak, yayımladığı mesajda, kentin önemli marka değerlerinden biri olan Mersin İdmanyurdu’nun 90. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Takımın kurulduğu günden beri spora, en güzel örneklerle katkı sağladığını vurgulayan Çakacak, şu ifadeleri kullandı:

“Mersin İdmanyurdu, kazandığı başarılarla ulusal ve uluslararası alanda kentimizin tanıtımında önemli rol üstlenmiştir. Mersin Valiliği olarak da bugüne kadar destek olduğumuz Mersin İdmanyurdumuzun, bundan sonra da her zaman en önemli destekçilerinden olmaya devam edeceğiz. Mersin İdmanyurdumuzun 90. kuruluş yıl dönümünü canı gönülden tekrar kutluyorum.”

Mersin İdmanyurdu’nun, kuruluş yıl dönümü olan yarın aynı zamanda, Spor Toto Süper Lig’de 2015-2016 sezonundaki ilk maçına çıkacağını anımsatan Çakacak, kırmızı-lacivertli ekibin Beşiktaş maçında galip gelerek, sezona moralle başlayıp 90. yılını taçlandırmasını diledi.

Kırmızı-lacivertli ekibin bundan sonra yapacağı tüm müsabakalarda başarılı olmasını temenni eden Çakacak, taraftarları, sezonun ilk maçında güçlü bir şekilde takımlarını desteklemeye davet etti.