SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz sezon sonunda Beşiktaş’tan ayrılarak West Ham United’ın başına geçen Slaven Bilic, eski takımından Atiba Hutchinson’ı mutlaka kadrosuna katmak istiyor.

Bilic’in, yönetime sunduğu transfer raporunda Atiba’nın takıma büyük katkı sağlayacağını ve alınması gerektiğini söyledi. Atiba’yı savaşçı ve istikrarlı bir oyuncu olarak tanımlayan Bilic, Kanadalı yıldızın takım savunmasında önemli bir rol üstleneceğini belirtti.

Bu rapor doğrultusunda harekete geçen West Ham United yönetimi de Beşiktaş’ın kapısını 5 milyon Euro’dan çalmaya hazırlanıyor.

KARARI GÜNEŞ VERECEK

Beşiktaş yönetimi ile önümüzdeki günlerde Atiba’nın transferi için görüşme kararı alan West Ham, tüm şartları zorlayacak. Kapıyı 7 milyon Euro’dan açmayı planlayan siyah-beyazlılar ise gelen teklifi Şenol Güneş’e iletecek ve karar vermesini isteyecek.

Menajerler aracılığıyla fikir alış verişinde bulunan West Ham yöneticileri, “Bilic'in transfer listesindeki isimleri kadromuza kazandırıyoruz. Kendisi Beşiktaş'tan Atiba'ya talip olduğunu iletti. Biz de resmi olarak kulübü ile görüşme kararı aldık” yorumunu yaptı.

Hürriyet