SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Mersin’de üstün değil

Sezona Mersin İdman Yurdu ile deplasmanda yapacağı maçla başlayacak olan Beşiktaş, Mersin'de rakibi ile eşit galibiyet sayısına sahip.

Güncellenme: 11:18, 15/08/2015
Beşiktaş Mersin’de üstün değil

Spor Toto Süper Lig’de ilk hafta Mersin İdman Yurdu ile deplasmanda karşılaşacak olan Beşiktaş, toplam galibiyet sayısında rakibine üstünlük kurmuş olsa da aynı başarıyı Mersin’deki maçlarda gösteremedi.

İki ekip arasında geride kalan maçlarda Beşiktaş’ın 14, Mersin İdman Yurdu’nun 6 galibiyeti bulunuyor, taraflar 8 maçta da eşitliği bozamadı. Beşiktaş’ın geride kalan maçlarda attığı 31 gole, Mersin İdmanyurdu 16 golle yanıt verdi.

MERSİN’DE EŞİTLİK VAR

Mersin İdman Yurdu ile Beşiktaş arasında Mersin’de yapılan maçlarda galibiyet sayısında eşitlik var.

İki takım şimdiye dek 13’ü Tevfik Sırrı Gür Stadı, sonuncusu Mersin Stadı’nda olmak üzere Mersin’de 14 kez karşılaştı, beşer kez sahadan galip ayrıldı. Taraflar 4 maçta da beraberliği bozamadı.

BİR MAÇ TARİHE GEÇTİ

Beşiktaş ile Mersin İdman Yurdu arasındaki bir maç Türk futbol tarihine geçti.

İstanbul İnönü Stadyumu’nda 31 Ağustos 1980’de oynanan karşılaşmada Beşiktaş 3-0 öndeyken, 62. dakikada Mersin İdman Yurdu’nun sahadan çekilmesi üzerine karşılaşma tatil edildi. Sonuç Beşiktaş lehine hükmen 3-0 tescil edildi ve Mersin İdman Yurdu’nun 2 puanı silindi.

Mersin İdman Yurdu böylece, lig tarihinde puanı silinen ilk takım olarak kayıtlarda yer aldı.