SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Barça alarm veriyor

Barça alarm veriyor

Barcelona'nın son iki maçta yediği 8 golün sorumluluğunu teknik direktör Enrique aldı.

İspanya Süper Kupa finalinin ilk ayağında Athletic Bilbao’ya 4-0 gibi farklı bir sonuçla yenilen Barcelona’da teknik direktör Luis Enrique tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu söyledi.

Enrique yönetimindeki en faklı mağlubiyetini alan Barcelona’nın, UEFA Süper Kupa finalinde de Sevilla’dan 4 gol yemesi, savunma zafiyeti eleştirilerini de beraberinde getirdi. Defans oyuncularının yaptığı hataların sorulduğu Enrique, futbolcularına sahip çıktı.

İspanyol basınına konuşan Enrique, Athletic Bilbao karşısında Sevilla maçındaki ilk 11’den 5 farklı oyuncuyla çıkması nedeniyle eleştirilmesine ilişkin, “Takımda çok değişiklik vardı ama 120 dakikalık bir maçın ardından böyle olması gerekiyordu. Takımda bazı değişiklikler yaptım ve yenilginin tek sorumlusu şüphesiz benim” ifadesini kullandı.

“BU SONUCU DEĞİŞTİREBİLECEK TEK TAKIM BARCELONA”

Barcelona’nın kupayı kazanma şansını da değerlendiren Enrique, “Dünyada bu sonucu değiştirebilecek bir kulüp varsa, o da Barça’dır. Kupayı kazanmak için çabalayacağız, yapamasak bile sahada elimizden gelenin en iyisini ortaya koyacağız” şeklinde görüşlerini aktardı.

Barcelona ile Athletic Bilbao arasındaki rövanş maçı, 17 Ağustos Pazartesi günü Nou Camp Stadı’nda oynanacak.