SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan ve 73-64'lük skorla Ay Yıldızlılarımızın galibiyetle ayrıldığı mücadele sonrası bir açıklamada bulunan A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, “Bu karşılaşmanın bizim için iyi bir sınav olacağını daha önce de söylemiştim. Bizim gibi madalya şansı yüksek olan bir takıma karşı oynadık. Sonuçta biz yeni bir takımız. Takımda 3-4 yeni oyuncu ve yeni de bir devşirme oyuncumuz var” dedi.

İşte Ergin Ataman’ın açıklamaları:

“Geçen yıl Dünya Şampiyonası'nda yer alamayan isimler bulunuyor. Bu karşılaşmaya iyi başladık. 5 sayı öndeyken tempoyu tutturamadık 13-0'lık seri yedik. Bu çok tehlikeli bir durum. O bölümlerde Melih, kenardan gelerek zor iş yaptı ve takımı da oyuna döndürdü. Bu seviyelerde hep sete set sayı bulamıyorsunuz. Bize orayı Melih iyi geçirdi ve çoğu oyuncudan da ciddi katkı aldık. Oğuz ve Semih iyi oynadılar. Bize güven veren, şampiyonada da ileriyi hedefleme açısından çok ciddi bir galibiyet aldık. Oyuncularımı da ciddiyetlerinden dolayı kutluyorum.”

“EGEMEN VE EMİRCAN’I BURADA BIRAKIYORUZ” “Egemen ve Emircan'ı burada bırakıyoruz. Onlar 17-18 yaşında A Milli Takım havasını soludular. Çok iyi çalıştılar. İleride Türk basketbolunun geleceğini teşkil edeceklerine inanıyorum”

“ALİ MUHAMMED TAKIMA ALIŞACAK” “Zaman zaman bizden güçsüz takımlara karşı ağırlığımızı hissettirdik. Takım karakterimizde dinamizm önemli. Ali Muhammed takıma alışacak. Zaman zaman top kayıpları yapıyor. Ersan çok önemli bir oyuncu ama erken atışları oluyor. Şuan %60'ı yakaladık ki bu iyi bir oran. Önümüzde 9 hazırlık karşılaşması var. %40'ı da o süreçte yakalarsak, önemli bir moral elde ederiz.”