SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oryantiring Milli Takımı sporcularının, İngiltere’den vize alamadıkları için İskoçya’da 30 Temmuz-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Dünya Şampiyonası’na katılamadıkları ortaya çıktı.

Federasyondan yapılan açıklamada, İskoçya’da düzenlenen Oryantiring Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcuların, İngiltere’den vize alamadığı için yarışmalara katılamadığı belirtildi.

Dünya Şampiyonalarına önceki yıllarda birer sporcuyla katılan bu yıl ise üçer erkek ve kadın sporcuyla tam kadro katılımın planlandığı, kamp ve seçmelerin de buna göre yapıldığı belirtilen açıklamada, “İngiltere’nin vize işlemlerini uzatması sonucu İskoçya’ya gitme ve yarışlara katılım hakkını kaybettik. Diğer ülkelerden 3 günde vize alınırken İngiltere’den 15 gündür cevap alınamamıştır” denildi.

Sezon boyunca hırsla çalışarak bu yarışlara hazırlanan sporcuların emeklerinin karşılığını alamamaları nedeniyle derin üzüntü yaşandığı kaydedilen duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Kendilerinden özür diliyoruz. Son ana kadar vize çıkacak diye bekledik. Sporcularımızın İskoçya’da gösterme şansını kaybettikleri başarılarını 26-30 Ağustos tarihlerinde Bulgaristan’da düzenlenecek yarışlarda göstereceğine inanarak çalışmalarına devam etmelerini diliyoruz. Önümüzdeki yıllarda benzer problemlerin yaşanmaması için gereken tüm t