SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lindsey Vonn ayak bileğinden sakatlandı

2013'ün şubat ve kasım aylarında dizinden yaşadığı sakatlıklar sebebiyle 2014 Soçi Kış Olimpiyatları'nı kaçıran ABD'li kadın kayakçı Lindsey Vonn, ayak bileğinde kırık meydana geldiğini açıkladı.

Güncellenme: 23:56, 13/08/2015
Lindsey Vonn ayak bileğinden sakatlandı

Vonn, kişisel internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Yeni Zelanda’da yaptığım antrenman sırasında ne yazık ki düştüm. Ayak bileğimde küçük bir kırık var. Bu yüzden ABD’ye dönüyorum” ifadelerini kullandı.

Bu, 2015 Kadınlar Alp Disiplini Kayak Dünya Kupası’nın 14. ayağında ayağında yapılan süper büyük slalom yarışında, kariyerindeki 63. zaferini kazanarak “Alp Disiplini Kayak Dünya Kupası tarihinin en fazla yarış kazanan kadın sporcusu” unvanını ele geçiren Vonn’un, son 2,5 yılda yaşadığı 3. sakatlık oldu.

2010 Vancouver Kış Olimpiyatları’nda altın madalya alan 30 yaşındaki Vonn’un, 2013’ün şubat ayında Avusturya’nın Schladming kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda yaptığı kaza sonrası sağ dizindeki ön çapraz, iç ve dış yan bağlarında yırtık, ayrıca bir kemiğinde de kırık tespit edilmişti.

Kasım ayında aynı dizinden tekrar sakatlanan sporcu, dizinin üst seviyede mücadele etmesine izin vermediğini gerekçe göstererek 2014 Soçi Kış Olimpiyatları’ndan çekilmişti