SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Lig’de bir yandan mali krizleri aşmaya çalışırken diğer yandan Gökhan Ünal, Senijad İbricic, Çağlar Birinci gibi yıldızları kadrosunda toplayan Karşıyaka’nın yeni transferi Necati Ateş, adına yakışır açıklamalar yaptı.

Galatasaray ve A Milli Takım’ın eski yıldızı, “Bizim için, (Süper Lig’e çıkarsak) diye bir ifade yok. Süper Lig’e çıkacağız ve ben bu formayı 1-2 yıl daha orada giyip jübile yapacağım” dedi. Altay’da yetişen ve 14 yıl sonra İzmir’e dönen 35 yaşındaki golcü, “Karşıyaka ve arkadaşım-hocam Cüneyt Dumlupınar beni çok istedi. İyi bir kadro kuruldu. Memleketime dönmenin zamanının geldiğini düşündüm ve yıllar sonra 1. Lig’e gelmeyi kabul ettim ” diye konuştu.

Taraftarın açılış töreninde kendisine gösterdiği sevgi ve ilgiden memnun kaldığını belirten usta golcü, şöyle devam etti:

“Karşıyaka’nın müthiş bir taraftar kitlesi var. Takım arkadaşlarımla birlikte onlara layık olacağız. Yıllardır çekilen Süper Lig hasretine son vereceğiz. Benim için Erciyesspor’da geçen sezon çok kötü geçti. Belli sıkıntılar yüzünden hayatımın en kötü gol ve asist oranını yakaladım ama bu yıl gücümü ve konsantrasyonumu PTT 1’inci Lig’e çok iyi hazırlayacağım.”

Kasım ayındaki Göztepe derbisine de değinen Necati, şöyle dedi:

“Galatasaray-Fenerbahçe derbisi neyse Karşıyaka-Göztepe derbisi de odur. Ev sahibi olduğumuz ilk derbiyi taraftar için kazanacağız. Hedef derbilerden öte lige çıkmak.”

YASİN OLMADI

Karşıyaka’da yönetimin sözleşme imzalamadan takımdan ayrılan ön libero Hürriyet’in yerine transfer etmek istediği Türk asıllı Avusturya vatandaşı Yasin Pehlivan, teklifi kabul etmedi. Avusturya Milli Takımı’nda da forma giyen ve geçen sezon Erciyesspor’da Necati Ateş’in takım arkadaşı olan 26 yaşındaki futbolcu, usta golcünün isteğiyle Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ne geldi.

Yöneticilerle görüşen Yasin, “Necati ağabeyi kırmamak için geldim. Önerilen ücrette bir sorun yok ama Yunanistan, Avusturya ve Almanya’dan teklif alıyorum, kariyerime Avrupa’da devam etmek istiyorum” dedi.

Öte yandan Karşıyaka’da Passolig protestosuyla geçen yıl tribünden ayrı kalan taraftarlar, Adana Demir deplasmanına otobüs kaldıracak. Taraftarlar şimdiye kadar toplam 4401 Passolig kartı aldı.