SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi play off turunda karşılaşacağı Yunan ekibi Atromitos’un CEOS’su Katia Koxenoglou’dan çok özel açıklamalar:

“Süper yıldızları, dev bütçeleri var. Avrupa tecrübeleri tartışılmaz, taraftarları inanılmaz. Bir Türk devine karşı oynayacağız. Yunanistan’da Olympiakos ne ise Türkiye’de Fenerbahçe o… Yani en büyük… Fakat şu unutulmasın; Biz bu statta Olympiakos’u da yendik!”

Kura çekimi yapıldığı gün mikrofonlar ona uzanmış, yaptığı açıklamalarla gündem yaratmıştı. Türkiye'de bir anda ‘en çok konuşulan isimler' arasına giren Atromitos CEO'su Katia Koxenoglou'yu Atina'da ziyaret ettik. Sıcak bir evsahipliği yapan Koxenoglou, Fenerbahçe'den övgüyle bahsetti, sağduyulu yaklaşımlarıyla dikkat çekti. Söz Katia Koxenoglou'da;

“Fenerbahçe ile aramızda büyük farklar var. Onların bütçelerine ulaşmamız mümkün değil. Dev bir ekip, dev bir camia… Büyük sponsorları var, büyük taraftarları var. Biz, sadece ve sadece sağlıklı bir kulübüz. Başkanımız, sizin de bildiğiniz bir söz ile yönetmemizi istiyor kulübü: Ayağını yorganına göre uzat! Başkanın, benim, yönetimin ve dolayısıyla kulübün felsefesi bu. Bütçemiz yıllık 7 milyon Euro… Bu son cümle, yeteri kadar ipucu vermiştir herhalde fark konusunda…”

Fenerbahçe bizi büyütür!

“Olympiakos, Panathinaikos ya da PAOK gibi bir cehennem değil bizim stadımız ve tribünlerimiz. Onlar kadar holigan değil taraftarlarımız. Futbol bizim için bir bahis aslında. Sonuçta Yunan futbolseverler, bizim taraftarlarımız büyük bir takımı izleme fırsatı bulacaklar. Futbolcularımız, büyük bir takıma karşı mücadele verecek. Büyük bir takımla oynamak, sonuçta bizi de büyütecektir, yüceltecektir. Biz, böyle bakıyoruz olaya…”

‘Nani varsa dünya tanır'

“Fenerbahçe'nin çok iyi transferler yaptığını biliyoruz, onları takip ediyoruz. Yaptıkları transferleri, bu eşleşmeden önce de biliyorduk zaten. Van Persie, Nani gibi yıldızları aldığınızda, tüm dünya sizinle ilgilenir. Fenerbahçe'nin Avrupa tecrübesini de çok iyi biliyoruz. Yıllardır, tüm Avrupa Kupaları'nda mücadele ediyorlar. Hem süper transferler yapıyorlar hem Avrupa tecrübeleri büyük, hem bütçeleri inanılmaz hem de çok tutkulu taraftarları var. Rakibimizin büyüklüğünü daha nasıl anlatabilirim ki! Yunanistan'da Olympiakos ne ise Türkiye'de Fenerbahçe o demek; yani en büyük demek. Bu realiteyi kabul ediyoruz ama küçük bir ekleme yapıyoruz; Biz, bu statta Olympiakos'u yendik!

Fedai sorun çıkartmaz!

Fedai, bizim en önemli taraftar grubumuz. Fakat bugüne kadar hiç ama hiç sorun çıkartmadılar. Zaten bizler de, kulüp yönetimi de onlarla sürekli temas halinde. Aramızda sürekli fikir alışverişi, bilgi alışverişi var. Rakiplerin, rakip taraftarların nasıl davrandığı da çok önemli elbette. Sonuçta tahrik olursa, tepki oluşabilir. Biz, şuna kesinlikle inanıyoruz; Fedai, durup dururken olay çıkartacak bir grup değil. İki kulüp yönetimi de taraftarlarıyla temasa geçmeli. Çünkü iki ülkenin ismi yanyana yazıldığı zaman bile provokasyonlar yapılabiliyor.

Provokatif gruplar, unsurlar; bizimle birlikte İstanbul'a, Fenerbahçe ile de Atina'ya gelmemeli. Bunu sağlamalı ve iki maçı da dostluk içinde tamamlamalıyız. Benim ve kulübümüzün isteği bu. Bu konuda Fenerbahçe ile işbirliğine hazırız. Biz, bugüne kadar gelen tüm misafirlerimizi büyük bir dostluk içinde ağırladık. Bu konuda mütevazı olmaya gerek yok; İyi ev sahipliği yaptık. Şimdi Fenerbahçe'ye de aynı şekilde dostluğumuzu göstereceğiz ve doğal olarak onlardan da bunu bekleyeceğiz.

Fanatik