SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cüneyt Tanman sessizliğini bozdu!

Efsane kaptan Cüneyt Tanman merakla beklenen o açıklamasını yaptı. Maxi Pereira'yı Galatasaray'a hiç yakıştıramadığını ifade eden Tanman, çok konuşulacak açıklamalarda da bulundu.

Güncellenme: 08:21, 13/08/2015
Cüneyt Tanman sessizliğini bozdu!

Efsane kaptan Cüneyt Tanman’dan çok konuşulacak açıklamalar…

İşte Tanman’ın sözleri:

“Sabri'nin iyi-kötü yanlarını herkesten iyi biliyorum. ‘Pereira ondan iyi değil” demem, teknik direktör kararıyla ilgilidir. Takımımıza yakıştırdığım birisi değildi. Çünkü ben daha iyileriyle ilgileniyordum…”

“Devam eden yöneticiliğim ve yazarlığa dönüşümle ilgili bana kimse “İstifa et” demedi. Zaten denemez. Bu görevi Genel Kurul verdi. Başkanımız da her şeyi biliyor. Yüz yüze görüştük…”

Hakkınızda bir eleştiri yağmuru başladı. Bunlardan birisi, son toplantıda yöneticilerin sizin istifanızı istediği iddiasıyla ilgili. Yazarlığa dönüşünüz ve işin bu tarafını bir kez daha irdelemek ister misiniz?

Görüşlerim çarpıtılamayacak

Hakkımdaki eleştiri yağmuru sadece bugün değil, Galatasaray'da göreve başladığım günden itibaren vardı. Özellikle sosyal medya ve çarpıtılan söylemlerim üzerine yapılan yorumlar nedeniyle bunu uzun süredir yaşıyorum. Görevdeyken, oyuncuları aldırmayan(!) bendim. Fazla paraları verdiren(!) yine bendim. Kimsenin çıtı çıkmıyordu. Şimdi futbol sorumluluğundan ayrıldım ama halen birçok konuda yine eleştiriliyorum. Aslında Bugün Gazetesi'nde yazmaya ve pazartesi günü de D Smart'ta konuşmaya başlama nedenim bundan kaynaklanıyor. Yani gerçekten benim söylediklerim ve düşündüklerim, noktasına virgülüne kadar burada belgeli olacak.

Yönetici olmama gelince…

Sportif A.Ş'de atama söz konusudur. Başkan çalışmak istediği insanları seçer. O bakımdan burada başkan belki benim yerime kardeşi Mehmet Özbek'i tercih edebilir ve yöneticilerin de onu tanımasını sağlayabilir diye düşündüm ve açık kapı bıraktım. Ama bugüne kadar başkandan bırakmamla alakalı bir talep gelmedi. Yönetim kurulunda durum farklı. Başkanı ve yöneticileri Genel Kurul seçer. Yönetim kurulundaki arkadaşlar benim istifamı isteyemezler.

Bulunduğunuz yerde isimleri korursunuz

“Maxi Pereira Sabri'den daha iyi değil” ve “Sabri ideal sağ bek değil” ifadenizi açar mısınız?

Olay aslında çok farklı gelişmişti. Sabri konusu linç girişimine döndü. Gerçekten ne düşündüğümü ortaya koyma arzumun ve yazma isteğimin nedeni de bu. Sabri konusu, bir gazeteci grubuyla spontone gelişen bir sohbetti. Hiç ilgilenmediğimiz birçok isim geçerken “Hiçbirisi yok” dedim. Çünkü ben çok daha kalitelileriyle ilgileniyordum. Pereira, hem yaşı hem de futbolu itibariyle Galatasaray'a çok yakıştırmadığım bir isimdi. Çünkü, eğer teknik direktörümüz sağ bek arıyorsa, çok daha iyisini alırdık! Tabii parası uygunsa. Sabri'nin iyi yönlerini de zaaflarını da biliyorum. Ama bulunduğunuz yerde, hem teknik adamı hem oyuncuları korumak ve parlatmak durumundasınızdır. Teknik direktörünüzün kararı o an için önemliydi.