SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sancaktepe’de aracıyla giderken silahlı saldırıya uğrayan Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal, emniyette ifade verdi.

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yapılan sabah antrenmanından sonra evine giderken Samandıra gişeleri yakınında saldırıya uğrayan Topal’ın, Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğindeki ifade işlemi tamamlandı.

İşlemlerin ardından Fenerbahçeli futbolcu, sivil bir polis aracıyla emniyetten ayrıldı.

Topal’ın ardından Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu da emniyetten çıktı. Mosturoğlu, emniyetin dışında bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekibince yapılan incelemenin ardından, Topal’ın aracı da emniyetten alındı.

– Emniyetten açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal’ın, öğle saatlerinde özel aracıyla takım arkadaşı Uygar Mert Zeybek ile Samandıra tesislerinden ayrıldıktan kısa süre sonra Kartal-Samandıra TEM bağlantı yolunda aracının kurşun geçirmez ön camına bir el ateş edildiği iddiasıyla polis merkezine başvurduğu belirtildi.

Açıklamada, olayla ilgili çok yönlü çalışma başlatıldığı, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin tespit edilerek yakalanmalarına yönelik çalışmaların devam ettiği aktarıldı.