SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanma aşamasına getirilen “Timsah Arena”nın, Spor Toto Süper Lig’de eylül ayında oynanacak Bursaspor-Eskişehirspor maçıyla hizmete gireceği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursasporlu taraftarlar arasında “Timsah Arena” olarak adlandırılan tesisin açılışı için gün saydıklarını belirtti.

Altepe, Büyükşehir Stadyumu’nun tüm eksikliklerinin her geçen gün giderildiğini ve son şeklini alma aşamasına getirildiğini aktardı.

Dünya ölçeğinde üst düzey niteliklere sahip stadı Bursa’ya kazandırdıklarını vurgulayan Altepe, şunları kaydetti:

“Çim hazır, dış alandaki kaplamalar da hemen hemen bitti. Maç yapılabilecek hale gelen saha içinin yanı sıra elektronik cihazlar takılıyor, çevre düzenlemeleri de hızla tamamlanıyor. Stadımız artık aydınlanıyor, tüm aydınlatma cihazları takıldı. Son sistem elektronik skorbordların montajları tamamlandı, denemeleri yapılıyor. Saha kenarındaki elektronik reklam panolarının da montajları yapılıyor.”

Stadın Spor Toto Süper Lig’de Bursaspor’un evinde oynayacağı ilk maça yetişmeyeceğini açıklayan Altepe, şu ifadeleri kullandı:

“Stadımızı ağustos sonunda yapılacak ilk maça hazırlıyorduk fakat federasyonumuz tarafından düzenlenen turnike girişleri, Passolig Kart ve kamera sistemlerinin kurulması biraz daha zaman alacak. İlk iki maçımız Atatürk Stadı’nda olacak. Gençlerbirliği maçından sonra oradaki bazı cihazlar ve kumanda sistemleri buraya aktarılacak. Sistemin tamamlanmasıyla da eylül ayı içerisinde Eskişehirspor müsabakasını ‘Timsah Arena’da oynanacağız.”