SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, golcü arayışlarını Senagalli forvet Dame N’Doye ile çözdü. Dün anlaşmaya varılan ve sağlık kontrollerinden geçirilen N’Doye ile üç yıllık sözleşme imzalandı.

Hull City’den 3 milyon 150 bin Euro bonservis bedeli ödenerek transfer edilen N’Doye, imza töreninin ardından iddialı açıklamalarda bulundu. Kendisini hazır hissettiğini söyleyen forvet oyuncusu “elenek olarak burada hep büyük oyuncular olmuştur. Benim için burada olmak ayrı bir mutluluk. Ben de bunun bir parçası olacağım için mutluyum. Elimden gelenin en iyisini takım yararına vereceğimi belirtmeliyim” dedi.

Trabzonspor’un geçmişte de kendisi ile ilgilendiğini hatırlatan N’Doye “Yapılan teklif de çok değerliydi. Fakat futbol dünyası bu. Bilirsiniz bazen istediğiniz şeyler aynı anda gerçekleşmiyor. Önemli olan artık burada olmam” değerlendirmesinde bulundu.

ZOKORA İKNA ETMİŞ

Transferinden önce Zokora ile görüştüğünü ifade eden Senegalli futbolcu “Kendisini tanırım ve fikirlerine çok değer veririm. Kendisi burayla alakalı çok olumlu çok güzel şeylerden bahsetti. Büyük bir kulüp olduğunu söyledi. Kulübün yapısı ve hedefleriyle ilgili güzel şeyler söyledi. Bu nedenle zor olmadı benim buraya gelmem” şeklinde konuştu.