SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Topal’a silahlı saldırı!

Fenerbahçeli milli futbolcu Mehmet Topal'ın aracına silahlı saldırı düzenlendi. Aracın ön camı kurşun geçirmez olduğundan Mehmet Topal yara almadı... Milli futbolcu, şu sıralarda Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade veriyor.

Güncellenme: 15:36, 11/08/2015
Mehmet Topal’a silahlı saldırı!

Samandıra Tesisleri’nden yola çıkan milli futbolcunun kullandığı araca, Sancaktepe Gişeleri’nde arkadan gelen başka bir araç saldırıda bulundu.

NİSAN AYINDA FENERBAHÇE OTOBÜSÜNE SALDIRI OLMUŞTU!

Sabah antrenmanının ardından Avrupa Yakası’nda bulunan Yunanistan Konsolosluğu’na gitmek üzere Fenerbahçe’nin genç futbolcularından Mert Uygar Zeybek ile birlikte yola çıkan Mehmet Topal, Sancaktepe Gişeleri’ne geldiğinde saldırganların bulunduğu araçtan 3 el silah sıkıldı. Kurşunlardan biri Uygar’ın oturduğu taraftan ön cama isabet etti. Camların kurşun geçirmez olması nedeniyle iki futbolcu da saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Daha sonra aracını uygun bir yere çeken Mehmet Topal, hemen polis haber verdi. Mehmet Topal, Mert Uygar Zeybek ve görgü tanıkları, ifadeleri alınmak üzere Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Emniyet güçleri saldırı ile ilgili çevrede geniş çaplı operasyon başlattı.

s53_46189_5319804

arriba1_46189_5320829

1_46189_5312443

FENERBAHÇE KULÜBÜ’NDEN AÇIKLAMA: 

4 Nisan 2015 tarihinde Rize deplasmanı dönüş yolunda kafilemize yapılan menfur silahlı saldırının ardından, bugün öğlen saatlerinde futbol takımımızın oyuncusu Mehmet Topal'ın aracına, oyuncumuz araç içerisindeyken silahlı saldırı düzenlenmiştir.

Takımımızın Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde yaptığı sabah idmanının ardından, oyuncumuz Mehmet Topal evine giderken, Samandıra gişelerine gelmeden hemen önce kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlanmıştır.

Oyuncumuz bu silahlı saldırada aracının camlarının kurşun geçirmez özelliği sayesinde büyük bir şans eseri yara almamıştır.

Bu saldırı silahlı bir terör eylemidir. Ard arda gelen bu saldırıları şiddet ve esefle kınıyoruz.Fail ya da faillerin en kısa süre içinde bulunup adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz.

Daha önce de faciadan şans eseri kurtulan futbol takımımızın yaşadığı silahlı saldırının aydınlatılmasına yönelik başvurularımızın hala sonuçlanmamasını manidar bulmaktayız.

Tüm devlet birimlerini, yaşadığımız terör saldırılarının aydınlatılması konusunda tekrar göreve davet ediyor, oyuncumuz Mehmet Topal ve Ailesi'ne ve tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Yayınlanma Tarihi:14:52,