SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Üç yıl aradan sonra döndüğü 1. Lig’de İzmir’de yaşanan stat sorunu nedeniyle ilk maçını Bursa Atatürk Stadyumu’nda oynamak zorunda kalan Göztepe’de buruk bir heyecan yaşanıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Metin Diyadin, “Ligin ilk haftası her zaman festival havasında geçer. Ancak biz elimizde olmayan nedenlerden ötürü şehrimizden 330 kilometre uzağa gideceğiz. Hepimizin içi buruk. Gönül isterdi ki sezona onbinlerce taraftarımızın önünde, gelin gibi süslenen stadımızda başlayalım. Her şeye rağmen bunun da üstesinden geleceğiz” dedi.

EMRAH DIŞINDA EKSİK YOK

Elazığspor maçı ile ilgili düşüncelerini de belirten Diyadin “Bel fıtığı ameliyatı olan Emrah dışında eksik futbolcumuz bulunmuyor. Yeni bir takım olmamıza rağmen oynadığımz 6 özel maçta performansımızı geliştirdik. Elazığspor karşısında sergileyeceğimiz futbol da taraftarımızı tatmin edecektir” yorumunu yaptı.

Elazığspor karşısında Denizlispor ile yapılan özel maçtaki kadroyu sahaya sürmeyi planlayan Metin Diyadin’in kalede gökhan’a şans verip savunmayı Fuchs, Barış, Giray ve Hakan Arslan, orta sahayı Gosso, Hakan Barış ve Özgür’den kurup, kanatlarda Leroy ve Maah’ı forvette ise Vleminckx’i oynatması bekleniyor.