SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER

Galatasaray’ın transfer gündemindeki Predrag Rajkovic'in perde arkası aralandı. Sürpriz bir şekilde ismi Galatasaray ile anılan 19 yaşındaki eldivenin geleceğe yatırım olarak düşünüldüğü öğrenildi.

Scout ekibinin izlediği ve transfer edilmesi yönünde görüş belirttiği ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun da onay verdiği Kızılyıldız'ın kalecisi için Galatasaray son olarak 1 milyon Euro'ya çıkma kararı aldı. Transfere son noktayı önümüzdeki günlerde koymayı planlayan sarı-kırmızılı yönetim, U20 Dünya Şampiyonası'nda yıldızlaşan genç file bekçisini hem Muslera'nın veliahtı hem de ileride büyük kazanç sağlayacak bir yıldız adayı olarak görüyor.

MANCHESTER UNITED’IN MUSLERA ISRARI

İlk 18'de Türk kaleci bulundurma zorunluluğundan dolayı Rajkovic ligde 3. kaleci konumuna düşecek ancak kupa maçlarında oynatılarak tecrübe kazanması sağlanacak ve hazır tutulacak.

Avrupa'dan Manchester United başta olmak üzere pek çok talibi olan Fernando Muslera'nın 30 milyon Euro civarına bir rakam bulunması halinde satılmasıyla kulüp büyük bir mali güç sağlayacak. Bunun ardından Uruguaylı file bekçisinin boşluğu takıma alışan Rajkovic ile dolacak. Böylece Galatasaray, arada süre kaybetmeyecek ve Muslera'nın gitmesi halinde oluşacak krizi elindeki imkanlarla çözecek. 

Yayınlanma Tarihi:08:04,