SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Bursaspor arasında oynanan TFF Süper Kupa finalinin iki kulübe faturası ağır oldu.

Geçen sezonun lig ve kupa şampiyonu Galatasaray’ın 1-0 üstünlüğü ile sona eren karşılaşmanın arından iki takım da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Galatasaray, karşılaşma esnasında sahaya meşale atılması nedeniyle, Bursaspor da sahaya atılan yabancı maddeler ve kötü tezahürat nedeniyle kurula sevk edildi.

Ayrıca karşılaşmada doğrudan kırmızı kart gören Galatasaray’ın genç oyuncusu Emre Çolak da kural dışı hareketi nedeniyle tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na gönderildi.

TFF’nin resmi internet sitesinde konu ile ilgili olarak şu açıklamaya yer verildi:

“1- GALATASARAY AŞ. Kulübü’nün, 08.08.2015 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-BURSASPOR Süper Kupa müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 52. maddesi uyarınca ve PFDK’ya sevkine,

GALATASARAY AŞ. Kulübü futbolcusu EMRE ÇOLAK’ın aynı müsabakadaki “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 43. maddesi uyarınca 09.08.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

2- BURSASPOR Kulübü’nün, 08.08.2015 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-BURSASPOR Süper Kupa müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 52. maddesi uyarınca ve “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”