SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ve G.Saray’dan geçmiş olsun mesajı

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'a yapılan silahlı saldırının ardından Beşiktaş ve Galatasaray geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Güncellenme: 16:30, 11/08/2015
Beşiktaş ve G.Saray’dan geçmiş olsun mesajı

Fenerbahçeli milli futbolcu Mehmet Topal’ın antrenman çıkışı aracına yapılan silahlı saldırı sonrası, Beşiktaş ve Galatasaray’dan geçmiş olsun mesajı geldi.

Mehmet Topal’a ilk geçmiş olsun mesajı Beşiktaş’tan geldi. Kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan mesajda “Bugün otomobilinde hareket halindeyken silahlı saldırıya uğrayan ve yara almadan kurtulan Fenerbahçe Spor Kulübü futbolcusu Mehmet Topal’a geçmiş olsun dileklerimizi iletir, saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmelerini temenni ederiz” denildi.

Ardından Galatasaray’ın açıklaması geldi. Sarı-kırmızılı kulüp de resmi internet sitesinden yayınladığı mesajda “Milli Takımımızın ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün oyuncularından Mehmet Topal’ın aracına yönelik silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, araçta bulunan Topal ve genç futbolcu Uygar Mert Zeybek’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

TFF KINADI

Türkiye Futbol Federasyonu ise iki kulübün geçmiş olsun mesajına ek olarak bir de kınama yayınladı. Resmi siteden yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Mehmet Topala yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz

A Milli Takımımızın ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün oyuncularından Mehmet Topal’a arabasıyla seyir halindeyken yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diliyoruz.

Bu saldırıyı sadece A Milli Takımımızın ve güzide bir kulübümüzün bir oyuncusuna değil, Türk futboluna yapılmış bir saldırı olarak addediyor ve sorumluların yakalanıp bir an önce hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz.”