SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında sergilediği performans ile Galatasaray’ın şampiyonluğa ulaşmasında büyük pay sahibi olan Yasin Öztekin, yeni sezona da hızlı başladı.

Galatasaray’ın Bursaspor ile oynadığı Süper Kupa finalinde attığı golle takımına kupayı getiren Yasin, maçın da en değerli ismi seçilmeyi başardı. Milliyet’e açıklamalarda bulunan başarılı futbolcu, buralara nasıl geldiğini açık yüreklilikle anlattı.

“BEŞİKTAŞ’A GİTSEYDİM”

Trabzonspor’a transfer olduğu dönemde Beşiktaş’ın da kendisi ile ilgilendiğini itiraf eden Yasin “Trabzonspor yerine Beşiktaş’a gitsem belki bugünkü sıçrama o zaman da olabilir” yorumunda bulundu.

Türkiye’ye erken yaşta gelmemekle doğru bir karar verdiğini söyleyen Yasin “Türkiye'ye 18-19 yaşında gelmiş olsaydım kaybolurdum. 23 yaşında Türkiye'ye geldim. Geç bir yaş ama Almanya'da kalmam en büyük avantajım oldu” değerlendirmesinde bulundu.

“SOLDA DAHA ETKİLİYİM”

Podolski’nin gelmesi ile sağ kanada geçtiğini hatırlatan Yasin “Bu seviyede kalmak ve üzerine daha fazla koymak arzusundayım. Podolski gelmeden önce sol tarafta oynuyordum. Ama ben bunu mesele etmem. Solda daha etkili olduğum doğru ama sağ tarafta oynamam isteniyorsa orada da oynarım” dedi.

İnsanın kariyer planı yapması ve o plan doğrultusunda hareket etmesinin önemine de değinen tecrübeli futbolcu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Bir yerlere gelmek insanın içinde varsa, çabalar ve mücadeleden vazgeçmez. Almanya'da benim de ilk dönemlerimde çevremde kötü alışkanlıkları olan arkadaşlarım da vardı. Ama ben neyin iyi, neyin kötü olduğunu bilecek durumdaydım. Çünkü neyi istediğimi biliyordum. Bu beni hep motive etti.”

Yayınlanma Tarihi:10:16,