SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, yabancı oyuncu transferinde sıkıntı çektiklerini belirterek, “Türk oyuncu transferinde sıkıntı yaşamadık ama yabancı oyuncularda sıkıntı yaşadık. Almamız gereken en az 2 tane yabancı oyuncu var ama maalesef onları şu anda takıma katamadık. Uygun oyuncu bulmak tabii ki zor” dedi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor, ligin ilk haftasında evinde konuk edeceği Galatasaray maçının hazırlıklarına başladı.

Kulüp tesislerinde Teknik Direktör Sergen Yalçın yönetiminde çalışmalara start veren kırmızı-beyazlı takımın idmanı yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın futbolcularla kısa toplantısı ile başlayan antrenman düz koşu ile devam etti. Açma-germe ve kondisyon çalışmaları ile süren idman çift kale maçla sona erdi.

Antrenmana Medicana Sivassporlu futbolcular tam kadro katıldı.

“GÜZEL BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRDİK”

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Medicana Sivasspor’un Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Hollanda kampının verimli geçtiğini söyleyerek, “İki etaplı bir kamp dönemi geçirdik. İlki Sivas’ta, ikincisi yurt dışındaydı. İyi bir kamp dönemi olduğunu düşünüyorum. Oyuncularımız gerçekten iyi çalıştılar, iyi konsantre oldular. Özellikle uzun kamplarla her zaman sıkıntılar olur takım içerisinde ama biz bunları yaşamadık. Rahat ve güzel bir kamp dönemi geçirdik. Oynadığımız hazırlık maçlarında performansımızı çok skora yansıtamadık, çok başarılı olamadık ama tabii ki bunun birçok sebebi var. Sürekli antrenman yaptığımız için oyuncular yorgundu. Çok da iyi takımlarla oynadık. Belli bir seviyenin üzerinde takımlarla oynadık, hiç aşağı lig takımlarıyla maç yapmadık. Zaman zaman bu maçların belli bölümlerinde çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Yavaş yavaş sezona hazırlanıyoruz. Halen hazırlık aşaması devam ediyor. Galatasaray maçıyla iyi bir başlangıç yapacağımızı düşünüyoruz. Galatasaray maçına kadar tam olarak hazır olacağız” dedi.

“OYUNCU BULMAK ZOR”

Yabancı oyuncu transferinde sıkıntı çektiklerini ve halen oyuncu arayışlarının sürdüğünü söyleyen Yalçın, “Türk oyuncularla kadromuzu biraz genişlettik. Türk oyuncu transferinde sıkıntı yaşamadık ama yabancı oyuncularda sıkıntı yaşadık. Almamız gereken en az 2 tane yabancı oyuncu var ama maalesef onları şu anda takıma katamadık. Transfer dönemi daha devam ediyor. Uğraşıyoruz. Hem bütçeye uygun, hem de bize uygun oyuncu bulmak tabii ki zor. Uzun bir zamandır uğraşıyoruz ama henüz çözüm sağlayamadık. İnşallah sağlarız” diye konuştu.

“ZOR MAÇ OLACAK”

Ligin ilk haftasında evlerinde karşılaşacakları Galatasaray maçının zor geçeceğini de söyleyen teknik direktör Sergen Yalçın, “Galatasaray maçı tabii ki zor geçecek. Süper Kupa’yı almış bir takım. İyi de kadrosu var Galatasaray’ın. Zor bir maç olacağını düşünüyoruz ama biz kendi evimizde oynuyoruz. Kendi sahamızda oynuyoruz. Kazanmak için maça çıkacağız” diyerek sözlerini tamamladı.