SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Vitor Pereira, antrenmanlarda hem tempoyu hem de sesini yükseltmeye başladı. Önceki günkü idmanın bir bölümünde futbolcularına sert uyarılarda bulunan Portekizli çalıştırıcı, dün farklı farklı uygulamaları denedi. Antrenmanın ilk bölümünde ikinci bölge çalışmalarına ağırlık veren Pereira, hücuma çıkışlarda hızlı karar verilmesini ve pres yapılmasını dile getirdi.

Eskişehirspor maçında 4-4-2'lik oyun sistemine devam edecek olan Pereira, orta sahada Meireles'in yerine Mehmet Topal'a görev verecek. Josef-Mehmet Topal ikilisini deneyen genç teknik adam, ayrıca Fernandao, Sow, Nani ve Diego'yu özel çalıştıran Pereira, kapalı defansa karşı nasıl hücum yapılacağını anlattı. Pereira, “Her oynadığımız maçta daha kuvvetli olacağız” ifadesini kullandı.

Başarıya giden yolun çalışmaktan geçtiğini her fırsatta dile getiren Pereira, antrenmanlardan sonra bazı oyuncularla birebir sohbetler yapıyor. Futbolcularına oyun mantalitesini iletebilmek için mücadele eden Portekizli teknik adam, yardımcılarıyla sıkı bir çalışmanın içine girdi. Bir yandan Eskişehir bir yandan da Atromitos takımının maç kasetleri izleniyor.

Yayınlanma Tarihi:08:44,