SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersoy ÖZDEM

Son yıllarda başarılı bir transfer politikası izleyen Beşiktaş, Bursaspor'un genç yıldızı Ozan Tufan'a kancayı atmıştı. Yeşil-beyazlılar başta kartal'ın teklifine sıcak bakmazken, uzun süren pazarlıkların ardından taraflar büyük ölçüde anlaşmaya vardı. kartal 5 milyon Euro ve Mustafa Pektemek'i önerdi, Bursaspor da yeşil ışık yaktı.

Ozan Tufan'ın da istekli olması sebebiyle geri sayıma geçilirken, sorunu Mustafa Pektemek çıkardı. Futbolundan çok sakatlıklarıyla gündemde kalan milli oyuncu, Beşiktaş'tan ayrılmak istemediğini açıkladı.

5 TAKSİTLE GELECEK

Pektemek ayrıca, “Bursadpor'a gitsem bile, Beşiktaş'tan aldığım 1.4 milyon Euro'yu isterim. Kazancımda düşüş yaşamak istemem” dedi. Bursa cephesi ise Pektemek'e en fazla 1 milyon Euro vereceklerini, aradaki farkı Beşiktaş'ın tamamlamasını istedi. Şenol Güneş'in ise Ozan'ı çok istediği ve yönetime bu konuda baskı yaptığı kaydedildi.

Beşiktaş ile Bursaspor'un 5 milyon Euro'luk bölümü 5 taksitte ödeme konusunda da anlaşma sağladığı gelen haberler arasında… Öte yandan takas konusunda Necip Uysal'ın da ismi geçiyor.