SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezona hem Türkiye hem de Avrupa’da başarı parolası ile girmeye hazırlanan Eczacıbaşı VitrA, Kübalı yıldız smaçör Rosir Calderon Diaz’ı bir yıllığına renklerine bağladı.

Takımın smaçörü Bethania De La Cruz ile omuzundaki sakatlığı nedeniyle yeni sözleşme imzalamayan Eczacıbaşı VitrA yönetimi, bu ismin yokluğunu Diaz ile doldurdu. Transfer ile ilgili açıklama yapan Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural, Kübalı yıldızı seçme nedenlerini “Küba ekolünden gelen Diaz, Türkiye’nin yakından tanıdığı, iki sezon Türkiye Ligi’nde oynamış çok başarılı ve deneyimli bir smaçör. Dolayısıyla kulübümüzü bilen, bu nedenle de uyum sorunu yaşamayacağımız bir oyuncu” diyerek açıkladı.

“YENİDEN İSTANBUL’DA YAŞAYACAĞIM”

İmza töreninde konuşan Rosir Calderon Diaz ise transferi ile ilgili şunları söyledi:

“Yeniden İstanbul’da yaşayacağım, özellikle de Türkiye’nin voleyboldaki en iyi temsilcisi Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde oynayacağım için mutluyum. 2015 Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda final oynayıp kaybettiğimiz, Dünya ve Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu Eczacıbaşı VitrA’nın kadrosunda yer alacağım için çok şanslıyım. Yeni kulübümle, geçen sezonki uluslararası başarılarıma Türkiye Ligi kupalarını da ekleyerek çok daha başarılı bir sezon geçirmeyi diliyorum. Tüm ekip olarak bunun için çalışmaktan yorulmayacağız.”